X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Skrzyżowanie Kultur 2009 - dzień siódmy

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2009 14:33
Na zamknięcie Festiwalu, koncert dadzą mistrzowie i uczestnicy warsztatów muzycznych Skrzyżowania Kultur oraz Farafina z Burkiny Faso.
Audio
W dniach 13–19 września 2009 r. pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie po raz kolejny stanie miasteczko Festiwalu Warszawskiego Skrzyżowanie Kultur, jednej z największych w naszej części Europy imprez poświęconych muzyce i kulturze świata. W tym roku Festiwal wyznaczył sobie przede wszystkim kierunki afrykański i luzofoński (związany z krajami portugalskojęzycznymi). Program dopełnią artyści z Kuby, Indii, Hiszpanii i z Polski.19 września, na zamknięcie Festiwalu, koncert dadzą mistrzowie i uczestnicy warsztatów muzycznych Skrzyżowania Kultur oraz Farafina z Burkiny Faso, zespół, którego ponad 30-letnia historia obfituje we współpracę ze sławami muzyki zachodniej, a także wydarzenia tak prestiżowe, jak koncert urodzinowy Nelsona Mandeli dla 72-tysięcznej publiczności na londyńskim Wembley Stadium.

Farafina powstała we wczesnych latach 80. w Burkinie Faso. Od samego początku grupa była entuzjastycznie przyjmowana przez publiczność, zafascynowaną umiejętnościami i scenicznym charakterem muzyków. Nagrywała z takimi muzykami i grupami jak Jon Hassell, The Rolling Stones, Ruyichi Sakamato, Daniel Lanois, Billy Cobham, Joji Hirota. Kilkakrotnie występowała na Montreux Jazz Festival.

Podczas swojej 30-letniej historii grupa przeszła wiele zmian. W 1991 r. odszedł założyciel zespołu, Mahama Konaté. Inni przychodzili i odchodzili, jeszcze inni umierali. Do grupy dołączali nowi i młodsi muzycy. Wszyscy oni przeszli "szkołę Farafiny”, która stanowi przedłużenie afrykańskiej tradycji, zgodnie z którą dzieci przychodzą na koncerty doświadczonych muzyków, starając się powtarzać muzykę, którą słyszą przez cały dzień.

Muzyka krajów ościennych, melodie ludów Mali, Nigru, legendy Konga, zaśpiewy i bębny Ghany i Beninu, odkryte na nowo poprzez spotkania z nowoczesnością - wszystko to stanowi o bogactwie twórczości Farafiny.

Farafina

Program dnia siódmego (19.09.2009)
godz. 17.00, namiot festiwalowy
- koncert finałowy uczestników warsztatów

- godz. 19.00, namiot festiwalowy
Farafina (Burkina Faso), koncert mistrzów warsztatów muzycznych


Bilety na koncert w cenie 15 zł
karnet na wszystkie występy w namiocie festiwalowym w cenie 70zł


http://www.estrada.com.pl/46
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak