X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Kumka Olik na żywo

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2010 09:00
To jeden z najciekawszych młodych zespołów na rodzimej scenie muzycznej uznanych za najważniejszy polski debiut 2009 roku.

24 lipca o godz. 15.00 na antenie Radia Euro – Programu Czwartego Polskiego Radia w audycji "Euro Scena" wystąpi na żywo grupa Kumka Olik. Koncert ze studia S4 Polskiego Radia będziecie też mogli obejrzeć na www.polskieradioeuro.pl

Gdyby nie wyjątkowe walory ich muzyki, Kumka Olik być może byliby tylko ciekawostką na młodej polskiej scenie muzycznej. Młody wiek członków grupy (do niedawna większość była niepełnoletnia) oraz fakt, że trzon zespołu tworzą synowie Stanisława Holaka – wokalisty i gitarzysty zespołu Malarze i Żołnierze, niewątpliwie intrygowały krytyków i publiczność. Swojej wydanej w 2009 roku debiutanckiej płycie grupa nadała taki sam tytuł, jaki nosił płytowy debiut zespołu ojca – "Jedynka". Całe szczęście, że ciekawostki i aluzje nie przesłoniły autentycznej wyjątkowości zespołu.

Debiutancki album spotkał się z ciepłym, wręcz entuzjastycznym przyjęciem, a Kumka Olik wystąpili na kilku prestiżowych imprezach i zdobyli szereg nagród. Wymieńmy choćby występy na Open’er Festival 2009, Off Festival 2009 oraz w Jarocinie, i nagrody w kategoriach: „Debiut roku” w plebiscycie portalu onet.pl, „Nadzieja roku” magazynu „Teraz Rock” oraz „Najważniejszy młody zespół” w rankingu portalu plejada.pl.

W 2010 roku Kumka Olik wydali swoją drugą płytę – "Podobno nie ma już Francji". Tytuł również aluzyjny: dokładnie tak brzmi wers piosenki „Może właśnie Sybilla” grupy Madame, w której w latach 80. Śpiewał Robert Gawliński. Tak jak na debiucie odniesienia do współczesnej sceny indie-rockowej są dość czytelne, ale niekoniecznie należy traktować to jako zarzut, bo Kumka Olik to zespół, który wysoko mierzy.

Pozostaje nam trzymać kciuki za realizację ich celów i posłuchać ich koncertu w sobotę w „Euro Scenie”.

Zaprasza Marcin Majewski

Czytaj także

Kumka Olik - "Jedynka"

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2009 07:08
Wyczekana pierwsza płyta mogileńskiego kwartetu Kumka Olik spełnia pokładane w niej oczekiwania. Miało być ostro, bezkompromisowo, wreszcie: gówniarsko. I tak właśnie jest.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Out Of Tune - "Out Of Tune"

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2008 13:00
Debiut Out Of Tune to do bólu klasyczna muzyka. Wszystko to już gdzieś było, ale tutaj zostało bardzo zgrabnie wymieszane i podane w atrakcyjnej formie.
rozwiń zwiń