X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

XVI Konkurs Chopinowski otwarty dla osób niedosłyszących

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2010 09:53
Słuchanie wykonań utworów mistrza z Żelazowej Woli umożliwi im specjalny system komunikacji bezprzewodowej.

Podczas październikowego XVI Konkursu Chopinowskiego osoby niedosłyszące będą miały możliwość posłuchać ballad, etiud i mazurków kompozytora bezpośrednio na widowni. Umożliwi im to system komunikacji bezprzewodowej FM.

System składa się z nadajnika wysyłającego głos bezpośrednio do maleńkiego odbiornika, połączonego z aparatem słuchowym. Podczas Konkursu firma Phonak, produkująca systemy słuchowe, będzie bezpłatnie wypożyczała nadajniki.
Osoby niedosłyszące będą miały również możliwość otrzymania darmowych wejściówek na przesłuchania konkursowe. Ponadto każdy, kto wypożyczy urządzenie, będzie mógł wziąć udział w głosowaniu, które wyłoni najlepszego - zdaniem głosujących - pianistę Konkursu.
Chętni będą mieli możliwość sprawdzenia swojego słuchu za pomocą specjalnego urządzenia do jego testowania.

Wszystkie działania z myślą o niedosłyszących są prowadzone w ramach projektu Hear the World. "Ma on na celu uświadomienie, jak cennym zmysłem jest słuch. Badania wskazują, że problem dotyczy aż 16 proc. ludzi na całym świecie" - Karolina Ciepiela odpowiedzialna w Phonak za kontakty medialne.

W działalność Hear the World zaangażowani są czołowi wykonawcy muzyki klasycznej tacy jak tenor Placido Domingo czy skrzypek Charlie Siem. Inicjatywę wspierają również twórcy muzyki rozrywkowej m.in. Bryan Adams, Annie Lennox, Lenny Krawitz i Amy Winehouse.
Celem projektu Hear the World jest zwrócenie uwagi na społeczne i emocjonalne konsekwencje utraty słuchu, profilaktykę i wskazywanie rozwiązań problemu. W jego ramach powołano również fundację Hear the World Fundation, która ma na celu poprawę jakości życia osób niedosłyszących poprzez pomoc finansową i techniczną. Zajmuje się ona również profilaktyką utraty słuchu oraz wspieraniem osób niedosłyszących i ich bliskich.

XVI Konkurs Chopinowski odbędzie się w dniach 3-23 października w Warszawie.

Czytaj także

Chopin w portach Europy

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2010 10:47
Narodowa Orkiestra Polskiego Radia wybiera się w bezprecedensowy chopinowski rejs do nadmorskich metropolii Europy.
rozwiń zwiń