X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Offensywa "na bogato" - koncert w Trójce!

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2011 14:00
W ramach dorocznej Offensywy De Luxe wystąpią dwa zespoły: Kim Nowak i Pink Freud. Będą też niespodzianki.
Audio

Koncert: 28 stycznia 2011 godz. 22.05. Transmisja video na stronach Trójki!

Już po raz piąty podczas specjalnego koncertu w studiu im. Agnieszki Osieckiej wyróżniamy za miniony rok najważniejszych, naszym zdaniem, polskich artystów. Offensywne Szczoty, czyli nasze redakcyjne nagrody, odbiorą dziś i wystąpią zespoły Kim Nowak i Pink Freud. Gościem specjalnym pierwszej z wymienionych grup będzie światowj sławy artysta plastyk, reżyser i mistrz animacji - Mariusz Wilczyński, który zaprezentuje swój specjalny pokaz.

W ostatniej Offensywie Anna Gacek, zastępująca prowadzącego zwykle program Piotra Stelmacha, opowiedziała o 4 poprzednich edycjach koncertu Offensywa De Luxe. Audycja obfitowała w anegdoty dotyczące artystów występujących na tych szczególnych koncertach oraz… odzieżowych przygód redaktor Gacek. W audycji można było też wysłuchać fragmentów koncertów z poprzednich lat w wykonaniu takich artystów jak Muchy, The Car Is On Fire, Hatifnats, Cool Kids of Death, Pustki i Muniek Staszczyk, Happy Pills, Hey oraz Artur Rojek.

Aby odsłuchać całej audycji wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku znajdującą się po prawej stronie w boksie „Posłuchaj”.

Kto wystąpi na piątym koncercie Offensywa DeLuxe?

Zespół Kim Nowak powstał w 2008 roku w składzie Michał Sobolewski, Bartek Waglewski, Piotr Waglewski.

Nazwa odnosi sie do lat 60., tęsknoty za nagrywaniem płyt na żywo bez produkcyjnych fajerwerków. Bracia Waglewscy, zafascynowani hiphopem, wracali (co znamienne dla lat 90.) do zespołów o korzeniach w muzyce punkowej, garażowej - Bad Brains, Fugazi, Sonic Youth czy Morphine. Pierwsze zespoły Waglewskich to właśnie muzyka punkowa. Chociaż często dawali upust swoim fascynacjom, chociażby na koncertach projektu Tworzywo, dopiero niedawno udało im się znaleźć gitarzystę, który ma podobne sentymenty i tęskonoty.

Michał Sobolewski to znawca muzyki lat 60., zafascynowany brudnym, mocnym brzmieniem gitar z płyt Jimiego Hendrixa, Black Sabbath, Ten Years After czy mniej znanych Toad, 13th Floor Elevators. Zachowując energię z prób, zespół w składzie bębny, gitara, bas zarejstrował pierwszą płytę "Kim Nowak" w sierpniu 2009 roku.

To płyta grana na żywo, bez użycia komputerów, gdzie wszystkie brudy zostały pozostawione celowo. Rify gitarowe, często odnoszące sie do klasyki gatunku, współgrają z punkową, garażową sekcją rytmiczną. Teksty, często wykrzykiwane, opowiadaja o śmierci, przemijaniu (Pistolet, Biegnij, Urodziny, Spacer), morderstwie (Nóż), niedojrzałości (Sierpień), emocjach (AAA!, Rekin), prawdziwej miłości (King Kong!). Kim Nowak to dwanaście "popsutych piosenek" - przesterowanych, brudnych, od których "Popłynie wrzątek i pęknie serce, wysiądzie prąd w całym mieście".

 

Pink Freud to jeden z najoryginalniejszych głosów we współczesnym jazzie i nie tylko. Grupa tworzy energetyczną, spontaniczną muzykę improwizowaną, bogatą formalnie, wielostrukturową, ewolucyjną, intrygującą brzmieniowo.

Muzyka ta łączy w sobie ducha muzyki lat 60. i 70. z nowoczesnością, eksplozję nowej wrażliwości z lekturą starych płyt. Preparowanie instrumentów, wykorzystanie elektronicznego asortymentu, konstruowanie bogatych narracji, stały się jednymi z cech wyróżniających muzykę formacji, a poczucie humoru i dystans do generowanych przez siebie dźwięków stały się składową rozpoznawalnego stylu Pink Freud. Zespół zasłynął także ze wspaniałych interpretacji tradycyjnych fraz - "Come As You Are" Nirvany i "My Man's Gone Now" G. Gershwina.

Skład zespołu: Wojtek Mazolewski - bas, Tomasz Duda - saksofony, flet, laptop Adam Baron - trąbka, laptop Jurek Rogiewicz - perkusja, laptop.

Czytaj także

PINK FREUD - OFFENSYWA

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2008 22:09
Pink Freud to jeden z najoryginalniejszych głosów we współczesnym jazzie i nie tylko. Wojciech Mazolewski (kontrabas), Tomasz Ziętek (trąbka) i Kuba Staruszkiewicz (perkusja) tworzą energetyczną, spontaniczną muzykę improwizowaną.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Męskie Granie w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2010 11:18
Podczas 6 koncertów, będących ucztą nie tylko dla ucha, ale również dla oka, zaprezentuje się ponad 20 artystów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Alternatywne spojrzenie na rok 2010

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2011 19:58
W wielkim plebiscycie audycji HCH na najlepszą płytę roku 2010 głosy rozłożyły się między 180 krążków. Poznaj finałowe dziesiątki wybrane przez słuchaczy i autorów programu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Koncert Lao Che w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2011 09:43
Posłuchaj, jak w kameralnych warunkach Offsesji radzi sobie ekipa Spiętego i wygraj bilety na koncert Offensywa Deluxe.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Koncert Lao Che w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2011 09:43
Posłuchaj, jak w kameralnych warunkach Offsesji radzi sobie ekipa Spiętego i wygraj bilety na koncert Offensywa Deluxe.
rozwiń zwiń