X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Zatruj jak Ślązaka jodem - czyli opowieść o debiucie BiFF

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2011 06:00
W niedzielę BIFF wystąpi na Trójkowej Scenie Prezydencji na Off Festivalu, z tej okazji przypominamy historię debiutanckiej płyty zespołu Ani Brachaczek i Hrabiego Fochmana przedstawioną w audycji "Historia Pewnej Płyty".
Audio

Album "Ano" ukazał się w roku 2009 i choć był debiutem płytowym śląskiej formacji to stali za nim doświadczeni muzycy. Szalona i charyzmatyczna wokalistka grupy Ania Brachaczek dała się wcześniej usłyszeć m.in. w grupie Los Trabantos i Pogodno. Z kolei współliderujący grupie Hrabia Fochmann napisał piosenki na pamiętny album Pogodno "Pogodna gra Fochmanna – Hajle Silesia", na którym znalazł się wielki przebój "Orkiestra".

Muzycy Pogodno wsparli BiFF’a  (nawzwa grupy oznacza po angielsku "cios") w nagraniach i na koncertach. Twórczość autorów płyty "Ano" na tyle umiejętnie balansowała między popową chwytliwością, a wpływami rocka alternatywnego, że zespół znalazł się zarówno w kręgu zainteresowań organizatorów niszowego Off Festivalu jak i masowego Opola. Na tym ostatnim BiFF wystąpił w konkursie "Premiery" gdzie z piosenką "Ślązak" zajął 7. miejsce.

Choć zespół nie był jeszcze pod opieką żadnej wytwórni, decyzję o uczestnictwie muzycy podjęli błyskawicznie – Wystarczyło tylko wypełnić formularz i pojechać. Fajnie było być tam i wszystko zobaczyć. – wspominali występ muzycy.

– Usłyszałem "Ślązaka" w wykonaniu nowego zespołu i natychmiast się zainteresowałem. Ania Brachaczek i Michał Fochmann znani już wtedy z współpracy przy "Pogodno" – to była wystarczająca rekomendacja. – wspomina początki współpracy z muzykami Tomasz Kopeć, wydawca debiutanckiego krążka zespołu.

W trójkowej audycji "Historia Pewnej Płyty" o albumie, który przyniósł grupie dwa Fryderyki opowiadali Ania Brachaczek, Hrabia Fochmann, Piotr Drążkiewicz, Tomasz Kopeć i Grzegorz Hoffman.

Audycji można wysłuchać, klikając w ikonę dźwięku „Ano BiFF” w ramce po prawej stronie.

Czytaj także

BiFF - "Ano"

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2009 08:00
W gruncie rzeczy nie trzeba wkładać tej płyty do odtwarzacza, aby być prawie pewnym, że to będzie prawdziwe szaleństwo.
rozwiń zwiń