Polskie Radio
Section05
zatrucie

TYLKO U NAS Śmierć po zjedzeniu galarety. Są zarzuty dla dwóch osób

- Zostały zakończone czynności z udziałem podejrzanych. Małżeństwu został przedstawiony zarzut związany z narażeniem trzech osób na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub nastąpienie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Osoby te przyznały się do zarzucanych im czynów - mówi portalowi PolskieRadio24.pl rzecznik Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu prokurator Andrzej Dubiel. 56-letni mężczyzna zmarł po zjedzeniu galarety kupionej na targowisku w Nowej Dębie (woj. podkarpackie). Dwie inne osoby uległy zatruciu i wymagały hospitalizacji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prokuratura żywność zatrucie społeczeństwo

Zatrucia psów w Warszawie. Radni PiS żądają wyjaśnień od Rafała Trzaskowskiego i wzywają do działania

Prawo i Sprawiedliwość zawnioskowało na sesji Rady Warszawy do prezydenta miasta Rafała Trzaskowskiego o informację na temat przyczyn przypadków zatruć psów zgłaszanych przez mieszkańców. Radni PiS chcą również dowiedzieć się, jakie działania w tej sprawie zostały podjęte przez służby miejskie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa Rafał Trzaskowski Prawo i Sprawiedliwość PSY zwierzęta ptaki zatrucie pies mazowieckie regiony

Legionella w rzeszowskiej wodzie. Żaryn: nic nie wskazuje na sabotaż, ale służby nadal pracują

Stanisław Żaryn stwierdził, że służby nie zidentyfikowały żadnych informacji wskazujących na sabotaż i celowe zatrucie w Rzeszowie ujęć wody bakterią legionellą. W związku z tym na Podkarpaciu toczy się śledztwo ABW. Żaryn podkreślił, że działania służb będą kontynuowane.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Stanisław Żaryn służby i bezpieczeństwo woda polityka Rzeszów bakterie zatrucie Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego ABW

Chorzy na Legionellozę w rzeszowskich szpitalach. Sanepid szuka źródła zakażenia

Sanepid w Rzeszowie wszczął dochodzenie epidemiologiczne, które ma wykryć źródło zakażenia Legionellozą. Otrzymał bowiem informacje o 15 hospitalizowanych w rzeszowskich szpitalach, u których potwierdzono obecność bakterii Legionella pneumophila. W piątek zostały pobrane do badań próbki z instalacji ciepłej wody, gdzie mogą być pałeczki bakterii.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA podkarpackie Rzeszów Sanepid zatrucie regiony

Stanisław Szwed: pomoc dla firm dotkniętych katastrofą ekologiczną, może być rozszerzona na kolejne miesiące

Jeżeli Sejm przyjmie 2 września projekt pomocy dla firm nadodrzańskich, a potem zyska poparcie Senatu i Prezydenta RP, wtedy wypłaty pomocy dla firm poszkodowanych ruszą w połowie września - powiedział Stanisław Szwed, wiceminister rodziny i polityki społecznej w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Ministerstwo Rodziny Odra zanieczyszczenie ekologia odszkodowanie zatrucie msp dofinansowanie