X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Będzie nowa płyta Dead Can Dance!

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2011 13:53
Nieaktywni fonograficznie od 15 lat czołowi przedstawiciele muzyki z zaświatów oficjalnie potwierdzili iż są po słowie w sprawie nowych nagrań.
Audio

Brendan Perry ogłosił na swojej stronie, iż jest po rozmowach z Lisą Gerrard w sprawie nagrania nowego albumu Dead Can Dance.

Pracę nad płytą liderzy tej jednej z najbardziej oryginalnych grup z kręgu world music zamierzają rozpocząć zimą 2011 roku. Jej efekty prawdopodobnie poznamy już latem przyszłego roku. Po zakończeniu nagrań duet planuje zagrać dwumiesięczne światowe tourne.

Lisa Gerrard i Brendan Perry powołali do życia Dead Can Dance w Australii w 1981 roku. Przez dwie dekady działalności grupa dorobiła się kultowego statusu wśród fanów dźwięków ezoterycznych. DCD na swoich płytach z wprawą  połączyli muzykę dawną, folk z różnych zakątków świata oraz wpływy zimnej fali.

Zespół oficjalnie zakończył działalność w 1998 roku. Jak dotąd ostatnią płytą w dyskografii australijskiej grupy jest album „Spiritchaser” (1996).

W 2005 roku DCD reaktywowali się na jednorazową trasę. W jej ramach Lisa Gerrard i Berndan Perry wystąpili m.in. w warszawskiej Sali Kongresowej. O przyczynach niepowodzenia tamego powrotu grupy Brendan Perry opowiedział w trójkowej audycji "Trzecia Strona Księżyca" (dźwięk w boksie posłuchaj).

Zobacz więcej na temat: Australia boks dead can dance

Czytaj także

Brendan Perry przed koncertem w Warszawie (wywiad)

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2011 07:00
Przed rokiem lider legendarnej formacji Dead Can Dance opowiedział w Trójce o swojej najnowszej solowej płycie zatytułowanej "Ark". Dziś będzie ją promował w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trzecia Strona Księżyca

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2010 00:00
Spotkanie z intrygującą muzyką, która podobnie jak światło Księżyca potrafi wzruszyć, skłonić do zadumy nad sensem otaczającego nas świata.
rozwiń zwiń