X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Muzyka Abby podbije Chiny

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2011 09:24
"Mamma Mia!" będzie pierwszym dużym zachodnim musicalem, który zostanie pokazany na deskach chińskich teatrów.

Przedstawienie z nieśmiertelnymi przebojami szwedzkiego zespołu ABBA zostało przetłumaczone na dialekt mandaryński, którym posługuje się większość Chińczyków. Premiera jest zaplanowana na pojutrze. Na wybór spektaklu wpływ miał fakt, że "Mamma Mia!" bardziej przemawia do młodszej widowni, na którą liczą producenci. Szef podległego komunistycznemu rządowi Chińskiego Związku Rozrywki tłumaczy decyzję bardziej dosadnie: - Wybraliśmy "Mamma Mię!", bo wierzymy w jej sukces w Chinach.

Chiński spektakl nie jest wierną kopią zachodniego. Paul Garrington, brytyjski reżyser musicalu, ujawnił, że w przedstawieniu zostały wykorzystane elementy tańców mongolskich i tybetańskich oraz slang z okolic Szanghaju. Zaskakiwać może również fakt, że chińska wersja musicalu nie została, wbrew obawom, mocno ocenzurowana. Zostawiono nawet fragmenty z podtekstem seksualnym. Chińska "Mamma Mia!" będzie miała 32 przedstawienia w Szanghaju i 80 w Pekinie.

Posłuchaj fragmentu włoskiej wersji musicalu.

Zobacz więcej na temat: ABBA Chiny paula Pekin
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nie taka wspaniała Szwecja, jak ją malują

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2010 16:53
Szwecja to nie tylko ABBA, IKEA i szeroka opieka socjalna. To także wysokie podatki, biurokracja i ciemne karty historii dotyczące sterylizacji osób „potencjalnie niewydajnych”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mamma Mia!" po francusku

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2010 18:19
Widzowie paryskiego musicalu rozpoznają od pierwszej chwili melodie słynnych przebojów Abby, ale nad Sekwaną są one wykonywane w języku francuskim.
rozwiń zwiń