Polskie Radio
Section05
ABBA

Ciągle w was wierzymy

Po blisko 40 latach głuchego milczenia Abba zaskoczyła fanów nową płytą i zapowiedzią koncertów, które mają zapewnić nieśmiertelność muzykom kwartetu. Problem fizycznego starzenia się ich ciał rozwiązano w sposób adekwatny do trzeciej dekady XXI wieku: na scenę zostały oddelegowane cztery awatary jako żywo przypominające Agnethę, Fridę, Björna i Benny'ego z czasów, gdy ich powierzchowność rozpalała zmysły fanów niemal tak samo jak ich muzyka.
Zobacz więcej na temat:  ABBA

Królowa tańczy

Miliony zwykłych dziewczyn miały okazję wcielić się w królowe parkietu, gdy w głośnikach rozbrzmiewała piosenka "Dancing Queen". Urokowi zniewalającej melodii największego przeboju Abby nie oparły się także najprawdziwsze koronowane głowy – szwedzka para królewska usłyszała premierowe wykonanie utworu na żywo w przeddzień swojego ślubu, a brytyjska królowa Elżbieta II jest podejrzewana o to, że nieraz pląsała w jego rytm w zaciszu pałacu Buckingham. 
Zobacz więcej na temat:  ABBA

Pieniądze, pieniądze, pieniądze

Jako członkowie zespołu, który sprzedał setki milionów płyt, a jednocześnie nieskorzy do rozrzutności Skandynawowie, Agnetha, Björn, Benny i Anni-Frid przez ostatnich kilka dekad nie musieli się martwić o to, czy wystarczy im do pierwszego. Mogli też pozwolić sobie na luksus powiedzenia "nie", gdy zaproponowano im okrągły miliard dolarów za reaktywowanie grupy w momencie, gdy nie mieli najmniejszej ochoty wracać na scenę.
Zobacz więcej na temat:  ABBA