Polskie Radio
Section05
ABBA

Ciągle w was wierzymy

Po blisko 40 latach głuchego milczenia Abba zaskoczyła fanów nową płytą i zapowiedzią koncertów, które mają zapewnić nieśmiertelność muzykom kwartetu. Problem fizycznego starzenia się ich ciał rozwiązano w sposób adekwatny do trzeciej dekady XXI wieku: na scenę zostały oddelegowane cztery awatary jako żywo przypominające Agnethę, Fridę, Björna i Benny'ego z czasów, gdy ich powierzchowność rozpalała zmysły fanów niemal tak samo jak ich muzyka.
Zobacz więcej na temat:  ABBA

Królowa tańczy

Miliony zwykłych dziewczyn miały okazję wcielić się w królowe parkietu, gdy w głośnikach rozbrzmiewała piosenka "Dancing Queen". Urokowi zniewalającej melodii największego przeboju Abby nie oparły się także najprawdziwsze koronowane głowy – szwedzka para królewska usłyszała premierowe wykonanie utworu na żywo w przeddzień swojego ślubu, a brytyjska królowa Elżbieta II jest podejrzewana o to, że nieraz pląsała w jego rytm w zaciszu pałacu Buckingham. 
Zobacz więcej na temat:  ABBA

Pieniądze, pieniądze, pieniądze

Jako członkowie zespołu, który sprzedał setki milionów płyt, a jednocześnie nieskorzy do rozrzutności Skandynawowie, Agnetha, Björn, Benny i Anni-Frid przez ostatnich kilka dekad nie musieli się martwić o to, czy wystarczy im do pierwszego. Mogli też pozwolić sobie na luksus powiedzenia "nie", gdy zaproponowano im okrągły miliard dolarów za reaktywowanie grupy w momencie, gdy nie mieli najmniejszej ochoty wracać na scenę.
Zobacz więcej na temat:  ABBA

Wielki powrót Abby. Roman Czejarek: to coś absolutnie niesamowitego

- Myślę, że to, co się wydarzyło, jeśli chodzi o Abbę, to jest coś absolutnie niesamowitego. Pamiętam, jeszcze jako mały berbeć zbierałem ich płyty. Fascynowałem się tym, kiedy pojawi się ich kolejne nowe nagranie. Wtedy na czarnym rynku kupowało się płyty winylowe za kosmiczne pieniądze - opowiadał w Polskim Radiu 24 Roman Czejarek, dziennikarz Programu 1 Polskiego Radia. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Polskie Radio 24 Maja Kluczyńska KULTURA koncert MUZYKA Roman Czejarek ABBA