X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Rozpoczyna się Festiwal Ludwika van Beethovena

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2013 10:00
Głównymi tematami imprezy będą jubileusze Giuseppe Verdiego, Witolda Lutosławskiego oraz Henryka Mikołaja Góreckiego.
Audio
Joseph Karl Stieler (1820): Portret Ludwiga van Beethovena
Joseph Karl Stieler (1820): Portret Ludwiga van BeethovenaFoto: Wikipedia, domena publiczna

Muzycy z całego świata wystąpią na rozpoczynającym się w niedzielę 17 marca Festiwalu Ludwika van Beethovena.
Organizatorka imprezy, Elżbieta Penderecka, mówi, że jedną z ciekawszych osób, które zaprezentują się festiwalowej publiczności będzie Kirill Karabits z Ukrainy. Dyrygent ten w tym roku będzie dyrygował orkiestrą Teatru Bolszoj, będzie także dyrygował na festiwalu wagnerowskim w Genewie.
Innym artystą wartym uwagi, zdaniem Elżbiety Pendereckiej jest Jarosław Nadrzycki. Polski skrzypek urodził się w Żaganiu, ukończył Uniwersytet Mozarteum w Salzburgu oraz Królewską Akademię Muzyczną w Londynie. Jarosław Nadrzycki na festiwalu wykona koncert skrzypcowy Krzysztofa Pendereckiego „Metamorfozy”.


Podczas festiwalu zaprezentuje się także Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus. Na jednym z ostatnich koncertów wystąpi Tokyo String Quartet.
Tegoroczny Festiwal Ludwika van Beethovena odbywa się po raz siedemnasty. Od dziesięciu lat impreza jest organizowana w Warszawie, wcześniej odbywała się w Krakowie.

Festiwal potrwa do 29 marca. Szczegółowy program imprezy można znaleźć na stronie internetowej www.beethoven.org.pl. Patronem medialnym festiwalu jest Drugi Program Polskiego Radia.

Program Drugi Polskiego Radia, współorganizator przedsięwzięcia, zaprasza słuchaczy na transmisje i retransmisje.

IAR/agkm

Elżbieta
Elżbieta Penderecka ogląda wystawę. Wystawę manuskryptów muzycznych "Beethoven: wzniosłość i entuzjazm", towarzyszącą 17. Wielkanocnemu Festiwalowi Ludwiga van Beethovena. Wystawę otwarto 14 marca w Krakowie; fot. PAP/Jacek Bednarczyk

Autograf
Autograf Ludwiga van Beethovena na manuskrypcie "Notierungen und Skizzen". Wystawę manuskryptów muzycznych "Beethoven: wzniosłość i entuzjazm", towarzyszącą 17. Wielkanocnemu Festiwalowi Ludwiga van Beethovena, otwarto w Krakowie 14 marca, fot. PAP/Jacek Bednarczyk

/
Czytaj także

Beethoven nędzarzem? List to potwierdza

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2012 17:24
W Niemczech odnaleziono list napisany w 1823 roku przez Ludwiga van Beethovena. Jego wartość szacuje się na przeszło sto tysięcy euro.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2012 15:22
W tym roku warszawski festiwal rozpocznie się 25 marca koncertem laureatów Konkursu im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Inauguracja 16. Festiwalu Beethovenowskiego

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2012 18:11
Zwycięstwo Wellingtona i Koncert potrójny Ludwiga van Beethovena oraz 4. Symfonia Johannesa Brahmsa - to program koncertu inauguracyjnego 16. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Beethoven w ruinach Aten

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2012 15:32
Popularną uwerturę wykona Hallé Orchestra, której towarzyszyć będzie skrzypek Henning Kraggerud, a za pulpitem dyrygenckim stanie Marel Elder.
rozwiń zwiń