X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Jan A. P. Kaczmarek komponuje Koncert Jankiela!

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2011 07:00
O Koncercie Jankiela czytaliśmy wszyscy. Teraz będziemy mogli go wreszcie usłyszeć. Nowy utwór słynnego kompozytora filmowego wykonany zostanie 3 lipca przez orkiestrę Sinfonia Varsovia pod dyrekcją Marka Minkowskiego.

Okazją będzie 200-setna rocznica rozpoczęcia akcji "Pana Taduesza". Jan A.P. Kaczmarek - autor muzyki do ponad pięćdziesięciu filmów pełnometrażwych i zdobywca Oskara za ścieżkę dźwiękową do "Marzyciela" - stworzy utwór na czworo cymbałów i orkiestrę kameralną. Dysponował będzie więc znacząco większymi środkami ekspresji niż mickiewiczowski Jankiel. Mimo to stoi przed nim niełatwe zadanie. Mityczny koncert utrwalił się bowiem w pamięci wielu pokoleń Polaków jako poruszająca ilustracja dziejów Polski z :Mazurkiem Dąbrowskiego" w finale. Styl Kaczmarka więcej ma tymczasem wspólnego z amerykańskim minimalizmem spod znaku Philipa Glassa (kompozytor wyemigorwał do USA w 1989 roku) oraz eklektyczną World Music niż ze specyifcznie polską tradycją muzyczną.

Z drugiej strony kompozytor bierze w ostatnich latach coraz aktywniejszych udział w polskim życiu kulturalnym. Założył między innymi Instytut "Rozbitek", zajmujący się animowaniem życia artystycznego w Poznaniu. To samo miasto gościć będzie już sierpniu pierwszą edycję autorskiego festiwalu muzyczno-filmowego Kaczmaraka "Transatlantyk". Na jego program złoży się między innymi 288 seansów (w tym światowe premiery oraz najciekawsze produkcje sezonu nagrodzone na najważniejszych festiwalach), Master Classes prowadzone przez najwybitniejszych światowych twórców  srebrnego ekranu oraz międzynarodowy konkurs kompozytorski.

Czytaj także

"Sama nominacja była ogromnym sukcesem"

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2010 08:29
Już jednak nominacja była ogromnym sukcesem reżysera Bartka Konopki i producentki Anny Wydry - uważa Jan A.P. Kaczmarek, laureat Oscara z 2005 roku za muzykę.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Marc Minkowski - francuski łącznik

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2011 15:00
Nieodwracalnie zmienił oblicze polskiego życia muzycznego. Szef Sinfonii Varsovia, potomek polskich emigrantów i właściciel działki w centrum Warszawy jest jednym z najwybitniejszych współczesnych dyrygentów i wizjonerów muzyki barokowej.
rozwiń zwiń