X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Chłopska tradycja wraca do łask

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2011 03:00
Występ projektu R.U.T.A. będzie w piątek jedną z atrakcji Festiwalu w Jarocinie. Przypominamy czwórkowy wywiad ze współczesną inkarnacją dawnego chłopskiego buntu.
Audio

Chcieli nie tylko zrobić coś nowego, ale też zrozumieć współczesność. A żeby to zrobić postanowili sięgnąć do korzeni. Dlatego długo szukali, ale ich wysyłek okazał się nagrodzony. Dzięki  uprzejmości m.in. Muzeum Etnograficznego w ręce Maćka Szajkowskiego i Kamila Rogińskiego trafiły teksty tworzonych przez kilkaset lat utworów, opowiadających o ucisku feudalnym, relacjach dworu z kościołem czy chłopami.

- Działaliśmy według klucza, zgodnie z którym pieśni miały być w klimacie hardrockowym, mieć w sobie przekaz, tak żebyśmy od razu mieli inspirację – wyjaśniają muzycy projektu R.U.T.A.

Taki dobór pozwolił stworzyć wyjątkową składankę, która nie tylko ma na celu przybliżyć historię ciemiężonych chłopów, ale też wyjaśnić, dlaczego współcześnie Polska jest, jaka jest.

- Wiele w tym wszystkim  odniesień do współczesności, odkrywania naszego obecnego stanu umysłu i ducha. W czasie naszych poszukiwań znaleźliśmy odpowiedź na pytanie, dlaczego Polacy są teraz społeczeństwem takim, a nie innym – mówi Maciek Szajkowski.

A jeśli chcesz wiedzieć dlaczego muzycy z projektu R.U.T.A. porównują daninę z obecnymi podatkami, a także jak wyglądał proces tworzenia albumu, posłuchaj fragmentu audycji „Na 4 ręce”. Dźwięk znajdziesz w ramce z prawej strony.

KaW

Czytaj także

"Flight of the Conchords" już na DVD!

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2010 13:40
Kultowy serial nominowany do 10 nagród Emmy 8 października zadebiutował na DVD pod patronatem Czwórki!
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Nowa Mix-Tradycja", czyli remiksy Żywiołaka

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2011 16:40
Album do wygrania w „Magazynie” Czwórki! Przekonaj się, jak tradycja zabrzmi w zderzeniu z technologią i wyobraźnią producentów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zamiast rzucać się śnieżkami, popracuj nad kulturą ludową!

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2011 12:20
"W naszym mieście nuda się nie uda" - pod takim hasłem w Sanoku rusza zimowy Artystyczny Bazar Sztuki.
rozwiń zwiń