X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Mouse on Mars: niemiecka elektronika jest teraz dużo mniej niemiecka

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2012 09:00
Przez blisko 20 lat działalności duet Jan St. Werner i Andi Toma nadawał ton na europejskiej scenie muzyki syntetycznej. Swoimi przemyśleniami związanymi z jej rozwojem elektroniczni weterani podzielili się ze słuchaczami Czwórki.
Audio

- Należymy do pokolenia "pomiędzy" – mówili artyści w rozmowie z Kubą Kuklą, podczas tegorocznego festiwalu Tauron Nowa Muzyka. - Jesteśmy generacją, która oglądała rozwój sprzętu analogowego, potem pojawienie się nowych cyfrowych narzędzi, w końcu mamy do czynienia z pokoleniem, dla którego wszystko jest już tylko przepływem informacji – sytuowali swoją pozycję w historii muzyki. Doświadczenia te, ich zdaniem, zadecydowały o oryginalności artystycznej propozycji Mouse on Mars .

Muzycy współczesne czasy postrzegają jako moment, w którym zanikają granice pomiędzy stylami i gatunkami, a płynność przechodzenia jednych dźwięków w drugie osiąga niespotykane wcześniej rozmiary. – W każdej chwili możesz coś z tej transmisji danych wyłowić, lub do niej dorzucić, my staramy się łączyć nowe ze starym – opowiadali.

Konsekwencją tej wymiany odbywającej się na niespotykaną wcześniej w historii skalę, jest m.in. zanik dawnych szkół narodowych w elektronice, które powodowały, że dało się odróżnić muzykę niemiecką od holenderskiej. – Dziś jest bardzo łatwo o pomyłkę w określaniu pochodzenia utworów – zwracali uwagę. Więcej na ten temat w nagraniu audycji.

bch

Zobacz więcej na temat: kuba kukla

Czytaj także

Muzyka dla laika: Na początku był Kraftwerk

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2012 18:22
Fani ambitnej elektroniki ostatni weekend sierpnia od kilku lat spędzają w Katowicach. Powodem ich wizyty jest festiwal "Nowa Muzyka" prezentujący spectrum brzmień spod znaku IDM. Co oznacza ten skrót i jakie są jego oblicza?
rozwiń zwiń

Czytaj także

King Krule: pierwszy raz zagrałem na bis!

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2012 01:05
Na jego debiutancką płytę czeka muzyczny świat. Genialny 18-latek swoim występem w Katowicach zamknął festiwal Tauron Nowa Muzyka 2012.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Speech Debelle: nie podoba mi się mój głos

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2012 13:09
Corinne Elliott już w szkole zaczęła pisać wiersze, dziś na swoim koncie ma już dwie płyty ze swymi hiphopowymi utworami. Kuba Kukla z artystką Speech Debelle rozmawiał na festiwalu Tauron Nowa Muzyka.
rozwiń zwiń