Speech Debelle: nie podoba mi się mój głos

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2012 13:09
Corinne Elliott już w szkole zaczęła pisać wiersze, dziś na swoim koncie ma już dwie płyty ze swymi hiphopowymi utworami. Kuba Kukla z artystką Speech Debelle rozmawiał na festiwalu Tauron Nowa Muzyka.
Audio

Jednym z ostatnich festiwali lata 2012 był Tauron Nowa Muzyka, który odbył się w Katowicach. W tym roku Kuba Kukla właśnie tam spotkał się z Speech Debelle, czyli Corinne Elliott, która od kilku lat jest nadzieją londyńskiego hip hopu. Artystka nagrała już kilka albumów, teraz pracuje nad kolejnym, a wszystko zaczęło się od pisania wierszy.

- W drugiej klasie nauczycielka poleciła nam, byśmy napisali opowiadanie bożonarodzeniowe. Z jakiegoś powodu napisałam je wierszem. Nie wiem dlaczego... było to dla mnie zupełnie naturalne i oczywiste. Pamiętam wyraz twarzy nauczycielki - opowiada Speech Debelle. - Pamiętam, że wtedy właśnie pomyślałam, że może to właśnie powinnam w przyszłości robić - przyznaje.

Po wierszach, przyszedł pomysł na naukę śpiewu. Jednak artystka przyznaje, że nie podoba jej się jej głos. - Ludzie mówią mi, żebym śpiewała. Trochę próbuję na nowej płycie, ale nie czuję się z tym dobrze, więc trzymam się starych patentów - przyznaje.

Speech Debelle za pierwszy krążek otrzymała Mercury Price. W rozmowie z Kubą Kuklą przyznaje, że po tej nagrodzie czuła dużą presję. - Gdy zdobywasz tak prestiżową nagrodę wszystkim wydaje się, że doskonale wiedzą, co teraz powinieneś zrobić.

O tym jakich artystów ceni Speech Debelle i za co, jak wygląda sytuacja hip hopu na Wyspach i kiedy możemy się spodziewać kolejnej płyty artystki dowiesz się słuchając załączonej rozmowy z audycji "Stacja Kultura".
(pj)

Zobacz więcej na temat: MUZYKA kuba kukla Katowice

Czytaj także

Żółta łódź podwodna i nie tylko!

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2012 16:00
Istotą "Fest Programu" jest nasza współpraca! Jeżeli wiedzą Państwo o wydarzeniu, które warto nagłośnić - proszę dzwonić, proszę pisać! Jeżeli organizujecie piknik, koncert, wystawę, plener, pokaz filmów, spotkanie z opowiadaczem bajek - musicie zadzwonić lub napisać!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyka dla laika: Na początku był Kraftwerk

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2012 18:22
Fani ambitnej elektroniki ostatni weekend sierpnia od kilku lat spędzają w Katowicach. Powodem ich wizyty jest festiwal "Nowa Muzyka" prezentujący spectrum brzmień spod znaku IDM. Co oznacza ten skrót i jakie są jego oblicza?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Beach House: pozwalamy naszym piosenkom dojrzewać

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2012 16:00
- Nie wierzymy w to, że piosenkę trzeba od razu skończyć, zamknąć, nagrać, wyprodukować - mówili Agnieszce Szydłowskiej muzycy duetu Beach House.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W samochodzie z Hot Chip

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2012 11:42
W samochodzie nakręcono mnóstwo teledysków. Ale wywiad radiowy w aucie? To zdarzyło się Alexisowi i Owenowi z Hot Chip po raz pierwszy... Ale w Katowicach dzieją się rzeczy niezwykłe. Posłuchajcie wywiadu Agnieszki Szydłowskiej i Michała Nogasia z mistrzami współczesnego synth popu.
rozwiń zwiń