X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Behemot daje nadzieje

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2010 12:02
Choć ekstremalna, brutalna, czasem wręcz nieludzka to nasza twórczość jest jak najbardziej pozytywna - mówił w Muzycznej Jedynce lider naszej eksportowej grupy, Nergal.
Audio

Choć wiele osób zaprotestuje, fakty mówią same za siebie: polski przemysł muzyczny widziany z zewnątrz ma umalowaną w demoniczne barwy twarz Adama „Nergala” Darskiego. Założony przez niego przed 19 laty zespół Behemot jest obecnie najbardziej znaną za granicą polską grupą muzyczną. Co więcej cieszy się statusem światowej gwiazdy metalu ze wszystkimi tego atrybutami w postaci wielkich międzynarodowych tras, entuzjastycznych recenzji branżowej prasy oraz płyt odnotowywanych przez najbardziej prestiżowe listy sprzedaży, z amerykańskim Billboardem na czele.

W Polsce o grupie zrobiło się głośno za sprawą incydentu w gdyńskim klubie Ucho, w 2007 roku, kiedy to liderujący Behemotowi Nergal w trakcie koncertu spalił Biblię i określił Kościół katolicki mianem zbrodniczej grupy. Sprawa znalazła swój finał w sądzie, wywołując dyskusje na temat granic artystycznej wolności. Inną medialną trampoliną, która wyniosła Nergala na okładki kolorowych gazet okazał się jego związek z gwiazdą rodzimego show biznesu, Dorotą „Dodą” Rabczewską.

W ostatnim czasie Nergal zszokował swoich fanów ogłaszając, iż jest chory na białaczkę. Behemot zawiesił działalność koncertową, zaś oczekujący na przeszczep artysta, wraz z zaprzyjaxnionymi muzykami zaangażował się w nagłaśnianie problemu braku dawców szpiku.

Z Nergalem o sławie i jego ostatniej płycie pt. "Evangelion", tuż przed póki co ostatnim występem Behemota, który miał miejsce na tegorocznym Castle Party w Bolkowie rozmawiał dziennikarz Muzycznej Jedynki Adam Dobrzyński.

Czytaj także

Lider Behemota chce przeprosin za zniesławienie

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2010 15:47
Gdański sąd okręgowy postanowił we wtorek zawiesić postępowanie cywilne w sprawie, w której lider deathmetalowego zespołu Behemoth - Adam Darski - zarzucił naruszenie jego dóbr osobistych szefowi Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami Ryszardowi Nowakowi.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Najpiękniejsza przygoda życia

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2010 11:00
Wojciech Hoffmann: "To zaszczyt dla mnie, że mogłem uczestniczyć chociaż w kawałku historii Czerwonych Gitar".
rozwiń zwiń