Polskie Radio
Section05
akt oskarżenia

Adolf Eichmann. "Morderca zza biurka" skazany na śmierć

11 kwietnia 1961 roku w Izraelu rozpoczął się proces Adolfa Eichmanna, niemieckiego zbrodniarza odpowiedzialnego za śmierć milionów Żydów w czasie II wojny światowej. W wyniku procesu Eichmann został skazany na karę śmierci. Wyrok wykonano w maju 1962 roku.
Zobacz więcej na temat:  Adolf Eichmann II wojna światowa akt oskarżenia Izrael Jerozolima deportacja Argentyna nazizm Niemcy III Rzesza Holokaust niemieckie nazistowskie obozy koncentracyjne

Przywłaszczenie 250 tys. zł. Była poseł PO skazana na ponad rok pozbawienia wolności

Wyrok roku i trzech miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na cztery lata usłyszała w czwartek była posłanka PO Ligia K. Sąd Okręgowy Warszawa-Praga uznał ją za winną przywłaszczenia niemal 250 tys. zł kasy Fundacji Szkoła Społeczna, którą kierowała w latach 2001-2007. Wyrok jest nieprawomocny.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo polityka przestępczość akt oskarżenia prokuratura sądownictwo sąd

Afera podkarpacka: były poseł PSL oskarżony o korupcję. Jan B. miał przyjąć kilogram złota

Do sądu trafił akt oskarżenia wobec byłego posła PSL Jana B. Według śledczych polityk miał przyjąć kilogramową sztabę złota, 813 tys. zł w gotówce i 150 tys. zł nieoprocentowanej pożyczki. W zamian Jan B. miał pomagać w załatwieniu spraw biznesmenów i urzędników.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo służby i bezpieczeństwo sąd polityka PSL akt oskarżenia korupcja afera podkarpacka przestępczość

Akt oskarżenia przeciwko Sławomirowi Nowakowi. Stanisław Żaryn: zebrany materiał jest mocny i obszerny

Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko b. ministrowi transportu Sławomirowi Nowakowi. Jak wyjaśnił Stanisław Żaryn, rzecznik prasowy ministra-koordynatora służb specjalnych, akt oskarżenia kończy pewien etap działań. - Materiał dowodowy zgromadzony przez prokuraturę i Centralne Biuro Antykorupcyjne był bardzo mocny i obszerny - mówił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo polityka Stanisław Żaryn Sławomir Nowak przestępczość akt oskarżenia prokuratura

Profanacja kościoła i atak na policjanta. Akty oskarżenia przeciwko Klementynie S.

Do Sądu Rejonowego Warszawa-Śródmieście prokuratura skierowała dwa akty oskarżenia przeciwko Klementynie S. Pisarka i aktywistka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet odpowie za namalowanie czerwonego pioruna na zabytkowym kościele, oblanie policjanta farbą i wtargnięcie na teren Trybunału Konstytucyjnego.
Zobacz więcej na temat:  strajk kobiet atak policja polska sąd sądownictwo prokuratura akt oskarżenia POLSKA

Jest akt oskarżenia przeciw Magdalenie K. To ona miała kierować gangiem kiboli Cracovii

Do Sądu Okręgowego w Krakowie trafił akt oskarżenia przeciwko Magdalenie K., jej partnerowi Mariuszowi Z. oraz 10 członkom gangu kiboli Cracovii, którym kobieta miała kierować. Oskarżona ukrywała się przed wymiarem sprawiedliwości na Słowacji, skąd została sprowadzona w listopadzie ub.r. na podstawie europejskiego nakazu aresztowania.
Zobacz więcej na temat:  akt oskarżenia policja Interpol narkotyki POLSKA