X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Wojtyla Disco Dance!

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2012 10:00
Posłuchajcie zapomnianego hitu włoskich parkietów z 1979 roku, który powstał w hołdzie polskiemu papieżowi. Dziś przypada 7. rocznica śmierci Karola Wojtyły.

"Oto z Polski przybywa Gość / Nowy szef Watykanu!". Włosi udowadniają, że w myśleniu o pontyfikacie jest miejsce na poczucie humoru. Ale gdyby nie internet, utwór "Wojtyla Disco Dance", zapewne wegetowałby na zakurzonym winylu jakiegoś fanatyka italo disco. Mimo że piosenka od kilku lat jest do odsłuchania, choćby w serwisie YouTube, wciąż niewiele wiadomo o okolicznościach jej powstania.

Kawałek został napisany w 1979 roku tuż po wybraniu Karola Wojtyły na papieża. Utwór jest klasycznym przykładem brzmienia wczesnego italo disco, jednego z najbardziej charakterystycznych nurtów następnej dekady.Formacja odpowiedzialna za piosenkę, Freddy The Flying Dutchman And The Sistina Band, podobnie jak wiele innych projektów italo disco, rozpadła się po wydaniu zaledwie jednego singla. Jednocześnie jej twórcy byli znani na włoskiej scenie. Autorami kompozycji jest duet Elio Adrighetti - Stefano Pulga . Ten drugi stał się na Półwyspie Apenińskim liczącą postacią (formacje Pink Project i Kano zapewne znane są fanatykom tamtejszej wrażliwości muzycznej). Aranżami zajął się Alberto Radus - gitarzysta i wokalista o korzeniach progresywno-rockowych, autor ponad 20 płyt. Za brzmienie odpowiadał producent o pseudonimie R.C.F .Wydawcą płyty jest lokalny oddział firmy Polygram.

Czytaj także

Siedem lat temu odszedł Jan Paweł II

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2012 06:28
Papież Polak zmarł 2 kwietnia 2005 roku o godzinie 21:37. - Nasz ukochany Ojciec Święty Jan Paweł II powrócił do Domu Ojca - poinformował arcybiskup Leonardo Sandri wiernych obecnych na Placu świętego Piotra.
rozwiń zwiń