X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Przewodnik płytowy nr 7

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2010 08:01
3 duety i jeden solista - Bartek Chaciński omówił nowe płyty weteranów muzyki elektronicznej.

Autechre - Oversteps, Warp 2010
To już 10 album długogrający manchesterskich wizjonerów muzyki elektronicznej. Płyta po okresie, kiedy duet Sean Booth i Rob Brown na pierwszy plan wysuwał eksperymenty z rytmem i hałasem stanowi częściowy powrót do melodyjniejszej i bardziej przystępnej formy melancholijnych ambientów.

 

''

Fluxion - Perfused, Echocord 2010
Konstantinos Soublis, od 1998 roku kiedy to zadebiutował w barwach dziś już kultowej w kręgach elektronicznych, berlińskiej wytwórni Chain Reaction pozostaje wierny stylistyce dub techno. Jego ostatnie produkcje, łącznie z najnowszą płytą zawierają więcej tanecznego, house'owego pulsu.

 

''

Yellow Swans - "Going Places", Type 2010
Pożegnalna płyta mistrzów psychodelicznego hałasu z Portland. Album ukazuje się dwa lata po zakończeniu współpracy między Petem Swansonem i Gabrielem Mindelem Salomanem. "Going Places" postrzegana jest jako znakomite zwieńczenie ich bogatej w dźwiękowe erupcje kariery.

 

''

Natural Snow Buildings - The Centari Agent, Vulpiano 2010
Francuski duet Mehdi Ameziane'a i Solange Gularte, tworzący muzykę na pograniczu dronów, folku i ambientu, słynie z ekskluzywnych nakładów swoich płyt, sięgających w porywach do kilkuset sztuk. Najnowszy album w całości można ściągnąć ze strony Vulpiano Records.

 

Audio - recenzje pochodzą z audycji HCH (Trójka) prowadzonej przez Bartka Chacińskiego i Jacka Hawryluka.

Czytaj także

Ambient - dźwięki przestrzeni

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2009 14:23
Muzyka ambientowa w założeniu spełnia podobną funkcję co kwiaty w doniczce, plakat na ścianie czy palące się kadzidełko. Bartek Chaciński przedstawia historię gatunku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gil Scott-Heron

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2010 12:05
Amerykański poeta w 1970 roku stworzył jeden z najważniejszych muzycznych manifestów XX wieku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Przewodnik płytowy nr 8

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2010 09:24
Król i książę amerykańskiego folku, kosmopolityczne siostry oraz egzotyczny rock'n'roll, oto bohaterowie kolejnego zestawienia nowości płytowych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Najlepsze płyty sprzed dekady

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2009 09:59
Lou Bega, Vengaboys, Ricky Martin - to oni królowali na listach przebojów roku 1999 sprawdź czy znaleźli się w podsumowaniu najlepszych płyt sprzed dekady wg Jacka Hawryluka i Bartka Chacińskiego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Przewodnik płytowy nr 5

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2010 15:14
Młoda mama, big band z XXII wieku oraz muzyk z amigą pod pachą to bohaterowie kolejnego przeglądu nowości płytowych prezentowanych przez Bartka Chacińskiego.
rozwiń zwiń