X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Michael Jackson a sprawa polska

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2013 12:58
Król Popu był 7 dzieckiem państwa Jacksonów, jego imię oraz nazwisko składa się z 7 liter, pogrzeb artysty odbył się 7 lipca – dokładnie 7 lat po tym, jak podpisał swój testament. My poniżej przedstawiamy 7 wydarzeń łączących Michaela Jacksona z Polską.
Kadr z teledysku do piosenki Michaela Jacksona The Way You Make Me Feel
Kadr z teledysku do piosenki Michaela Jacksona "The Way You Make Me Feel"Foto: screen z Youtube.com

1. Pierwszy i jedyny koncert Michaela Jacksona w Polsce odbył się w 1996 roku. Król Popu wystąpił na warszawskim Bemowie.
2. Rok później MJ ponownie przybył do Polski – jego wizyta miała jednak przede wszystkim charakter biznesowy. Jackson poszukiwał w Europie terenu, na którym chciał wybudować rodzinny park rozrywki. Inwestycja nie został zrealizowana.
3. Michael Jackson rozpropagował słynny taneczny ruch moonwalk, który w teledysku do piosenki "Rycz, mała, rycz" wykorzystali członkowie zespołu Vox.

4. Robert Leszczyński, onegdaj jeden z najbardziej znanych krytyków muzycznych, po śmierci gwiazdora powiedział, że "nie płakał po Michaelu Jacksonie", ponieważ artysta "nie zostawił po sobie żadnej spuścizny muzycznej". Wypowiedź ta wywołała lawinę komentarzy.
5. W ubiegłym roku nakładem Polskiego Radia ukazała się płyta „Jazz Tribute to Michael Jackson” – wyjątkowy album zawierający utwory Króla Popu w aranżacjach jazzowych, przygotowanych przez Piotra Filipowicza.

6. W 2009 roku warszawska Sala Kongresowa gościła spektakl "THRILLER Live" – dwugodzinne widowisko wypełnione tańcem i największymi hitami Michaela Jacksona w wykonaniu tancerzy i zespołu grającego na żywo.
7. Martin Luther King, Mahatma Gandhi, Michaił Gorbaczow, Ronald Reagan... Pośród aktywistów i polityków, którzy mieli pozytywny wpływ na historię świata XX wieku, w wideoklipie do utworu "Man In the Mirror" widać również twarz Lecha Wałęsy.

(mk)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Michael Jackson: inspirator wielogatunkowy

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2013 13:29
Pop, rock, jazz. Grunge, bossa nova, rockabilly. Utwory Michaela Jacksona sprawdzają się w rożnych stylistykach. Żeby pokazać to bogactwo, wybraliśmy po dwie wersje pięciu piosenek Króla Popu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michael Jackson: 4. rocznica śmierci. Co zostało po Królu Popu?

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2013 06:50
- To nieprawda, że pozostał po nim tylko moonwalk i może jedna piosenka. Wywarł kolosalny wpływ na całą scenę amerykańską, więc i światową – mówi o Michaelu Jacksonie dziennikarz Jedynki Paweł Sztompke, w 4. rocznicę śmierci Króla Popu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

20 faktów z życia Michaela Jacksona

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2013 07:48
Co łączy Michaela Jacksona z Beatlesami? Kim była pierwsza dziewczyna Króla Popu? Kto nakręcił teledysk do piosenki "Bad"? Jeśli chcecie uchodzić za prawdziwych fanów Michaela Jacksona, przeczytajcie poniższe kompendium.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najbardziej kontrowersyjny klip Jacksona. Miał dwie wersje

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2013 08:09
Chodzi o piosenkę "They Don't Care About Us". Utwór porusza problem rasizmu i niesprawiedliwości społecznej w USA.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„We are the Word” – najsłynniejsza charytatywny utwór świata

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2013 09:00
Piosenkę napisali wspólnie Michael Jackson i Lionel Richie. Ich celem było zebranie pieniędzy na pomoc dla głodującej Afryki.
rozwiń zwiń