X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Nagroda Muzyczna Polonica Nova - nowa nagroda dla kompozytorów

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2013 12:31
Wrocławska Nagroda Muzyczna Polonica Nova przyznawana będzie co dwa lata za wybitną kompozycję muzyki współczesnej - ogłoszono w Warszawie. Laureat nagrody będzie wybierany przez jury, złożone z krytyków muzycznych i otrzyma 100 tys. zł.
Nagroda Muzyczna Polonica Nova - nowa nagroda dla kompozytorów
Foto: Glow Images/East News

Celem powołania nagrody jest  promocja i wyróżnienie współczesnej muzyki polskiej i jej kompozytorów. Nagroda związana jest z festiwalem polskiej muzyki współczesnej Musica Polonica Nova, organizowanym od 1962 r. Przyznawana będzie w trybie dwuletnim, jak wrocławski festiwal.
-Nagroda będzie przeznaczona dla żyjącego kompozytora polskiego. Przyznawana będzie za najlepszy utwór, skomponowany w ciągu ostatnich 5 lat, mający swoją premierę w ciągu ostatnich 2 lat. Zgłaszać utwory mogą festiwale, instytucje, szkoły, uczelnie, zespoły artystyczne. Sam kompozytor nie może zgłosić swojej kandydatury- powiedziała Izabela Duchnowska z wydziału Kultury Urzędu Miejskiego we Wrocławiu. -Do zgłoszenia należy dołączyć nagranie utworu. Chcemy także aby nagrodzony kompozytor napisał utwór, który wykonany zostanie na kolejnej edycji festiwalu Polonica Nova- dodała.
W jury konkursowym zasiądą dziennikarze i krytycy muzyczni. Przewodniczącym kapituły zostanie dyrektor artystyczny Festiwalu Musica Polonica Nova Szymon Bywalec. -Jest to nieco nietypowa nagroda. Przeważnie utwory nadsyłane na konkurs nigdy wcześniej nie powinny być wydane. W tym przypadku są to kompozycje często sprawdzone, pokazane szerszej publiczności. Dzięki temu, unikamy pewnej niepewności, jaką niesie przyjmowanie utworu wcześniej niewykonanego- powiedział.
-Cieszę się z punktu dotyczącego zamówienia. Myślę, że będzie to atrakcyjne dla kompozytorów - jako dyrektor festiwalu, będę mógł zaproponować artyście kilka możliwych składów, w zależności od tego jakie zespoły zostaną zaproszone - czy będzie to orkiestra symfoniczna czy kameralna, czy kwartet smyczkowy. Ta nagroda zwróci naszą uwagę na muzykę polską- dodał.
Bywalec podkreślił, że  jury nie będzie ograniczało się w wyborze tylko do muzyki poważnej. -Jazz, free-jazz czy pop to także muzyka współczesna i nie widzę powodów, dla których te gatunki miałyby zostać pominięte- zapewnił.
Ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 stycznia roku, w którym odbywa się festiwal Musica Polonica Nova.
PAP/ml

Zobacz więcej na temat: konkurs MUZYKA Wrocław

Czytaj także

Wielki powrót Bass Theory

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2011 11:31
Stwierdziliśmy, że to jest dobry moment, żeby znowu zrobić coś razem – mówili o powrocie Bass Theory Paweł Strzelecki i Maciej Pietras z Mental Group.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Urbaniak gościem Offensywy!

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2013 17:27
Prosto z Kępy Mieszczańskiej we Wrocławiu, miejsca jutrzejszego koncertu Męskiego Grania, Piotr Stelmach poprowadzi "Offensywę". Gośćmi programu będą Zbigniew Rybczyński i Michał Urbaniak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bydgoszcz: pianiści z całego świata zagrają podczas Konkursu Paderewskiego

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2013 20:04
Do udziału w 9. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. I. J. Paderewskiego zakwalifikowano 48 młodych muzyków z 14 krajów. Tegoroczna edycja imprezy rozpocznie się 3 listopada w Bydgoszczy.
rozwiń zwiń