X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Rubel białoruski ostro idzie w dół. Tanieją też waluty Rosji i Kazachstanu

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2015 16:26
Za wschodnią granicą nadal drożeje dolar. Amerykańska waluta umacnia się w Rosji, Kazachstanie i na Białorusi. W Mińsku w czwartek dolar kosztowało 16, 5 tysiąca rubli białoruskich, a w sobotę – już 16, 73 tys. rubli białoruskich. To oficjalne dane, w kantorach białoruskich dolar był jeszcze droższy.
Audio
  • Po wymianie w kantorze mieszkaniec Mińska musiał zapłacić podatek od pożyczki. Relacja Włodzimierza Paca z Mińska (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PolskieRadio.pl/Agnieszka Kamińska

Na Białorusi miejscowy rubel w tym miesiącu stracił na wartości około 8-10 procent. W czwartek otwarciu giełdy w Mińsku za dolara płacono już ponad 16 500 białoruskich rubli. Według kursu ustalonego przez Narodowy Bank Białorusi w sobotę 22 sierpnia, kurs dolara wynosił już 16 730 rubli białoruskich.

To dane oficjalne. Jednak, jak informuje telewizja Biełsat, na Białorusi w kantorach za dolara trzeba było płacić więcej - na przykład w piątek 21 sierpnia, ponad 17 tysięcy rubli białoruskich.

Dolar drożał w Rosji i w Kazachstanie

W czwartek na otwarciu moskiewskiej giełdy dolar umocnił się o 48 kopiejek. Za jednego dolara płaciło się w tym tygodniu już ponad 67 rubli - to najwięcej od pół roku. W sobotę kurs na stronie internetowej Rosyjskiego Banku Centralnego wynosił ponad 68 rubli.

W Kazachstanie, gdzie władze wprowadziły rynkowy kurs swojej waluty, dolar podrożał aż o 26 procent. W środę za jednego dolara płacono nieco ponad 188 tenge. W czwartek już ponad 255 tenge. W sobotę na stronie internetowej Banku Centralnego Kazachstanu pokazywano kurs ponad 252 tenge za dolara.

Drożeje również waluta europejska. Wzrost wartości zachodnich walut ekonomiści wiążą ze spadkiem cen ropy na giełdach światowych.

IAR/Biełsat/inne/agkm

Informacje o Białorusi: Raport Białoruś, serwis portalu PolskieRadio.pl

bialorus.polskieradio.pl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Białoruś: kupując walutę za pożyczone pieniądze, trzeba pamiętać o specyficznym podatku

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2015 17:15
Kupienie w kantorze waluty za pożyczone pieniądze - na Białorusi niekoniecznie musi się opłacać. W styczniu tego roku wszedł bowiem przepis o podatku od pożyczek - czytamy w białoruskich mediach. Podatek jest zwracany, ale waluta białoruska szybko traci na wartości.
rozwiń zwiń