Polskie Radio
Section05
kredyt

FINANSE OSOBISTE Rozliczenia po wcześniejszej spłacie kredytu pod lupą UOKiK. Ma być przejrzyście i sprawiedliwie

Dzięki tym działaniom Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów klienci instytucji finansowych mogą odzyskać dużo pieniędzy. Już w 2016 r. UOKiK wydał stanowisko, zgodnie z którym instytucja finansowa powinna rozliczyć się z klientem w przypadku wcześniejszej spłaty kredytu konsumenckiego. Rok temu interpretację tę potwierdził Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej i tym samym dostarczył jasną wykładnię, jak należy interpretować przepisy krajowe w tym zakresie.
Zobacz więcej na temat:  finanse osobiste kredyt POLSKA GOSPODARKA

Dopłaty dla firm do oprocentowania kredytów. Zobacz, kto może o nie wnioskować

296 mln zł w 2020 i 271 mln w 2021 wypłaci przedsiębiorcom Bank Gospodarstwa Krajowego w ramach Funduszu Dopłat do Oprocentowania. Wnioski o kredyt z dopłatą będą mogły składać do końca bieżącego roku wszyscy przedsiębiorcy, niezależnie od branży, a także podmioty z sektora produkcji podstawowej produktów rolnych. Wysokość wsparcia zależy od wielkości firmy.
Zobacz więcej na temat:  BGK tarcza antykryzysowa kredyt finanse ustawa GOSPODARKA

Zabezpieczenie kredytu kupieckiego dla przedsiębiorców. Rząd przyjął projekt ustawy

Możliwość ubezpieczania przez polskie firmy należności z kredytu kupieckiego w większym niż dotychczas zakresie – to kluczowe rozwiązanie zawarte w przygotowanym w Ministerstwie Rozwoju rządowym projekcie ustawy o zasadach udzielania wsparcia dla rynku ubezpieczeń należności handlowych w związku z przeciwdziałaniem skutkom gospodarczym COVID-19. Projekt przyjęła już Rada Ministrów.
Zobacz więcej na temat:  firma kredyt POLSKA GOSPODARKA