Polskie Radio
Section05
kredyt

Ekspert: raty kredytów realnie spadną, pomoc jest widoczna tu i teraz

- Stopy procentowe zostały obniżone, raty kredytów realnie spadną. Przy kredycie hipotecznym 300 tys. zł na 25 lat rata spadnie o ok. 80 złotych. Ta pomoc jest widoczna tu i teraz - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 dr Krzysztof Kandefer z Wyższej Szkoły Bankowej. Gościem audycji był również dr Dawid Piekarz, politolog, ekspert ds. energetyki z Instytutu Staszica.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce energetyka ekonomia kredyt GOSPODARKA

Eksperci: nie można dopuścić do zaprzestania regulowania przez firmy płatności

Trudno dziś rzetelnie analizować, jaka będzie sytuacja gospodarki w mniej lub bardziej odległej przyszłości. Dlatego powinniśmy skoncentrować się na tym, co zrobić, aby negatywny wpływ koronawirusa na gospodarkę był jak najmniejszy. Przede wszystkim chodzi o to, żeby firmy nie przestały zupełnie płacić sobie nawzajem i swoim pracownikom – mówił w audycji Rządy Pieniądza w Polskim Radiu 24 dr Przemysław Kwiecień z firmy X-Trade Brokers.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus bank kredyt firma

Szybciej spłaciłeś pożyczkę? Bank powinien zwrócić ci część kosztów

Konsumenci, którzy korzystali z chwilówek i spłacili je przed czasem albo zaciągnęli kredyt konsumencki i uregulowali go przed zakończeniem umowy powinni otrzymać proporcjonalny zwrot pobranych opłat i prowizji. Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Tomasz Chróstny wydał uzupełniające stanowisko w sprawie wcześniejszej spłaty pożyczek i kredytu konsumenckiego do orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.
Zobacz więcej na temat:  pożyczka kredyt

KREDYTY FRANKOWE Bank nie daje za wygraną. Będzie apelacja w sprawie państwa Dziubaków

Raiffeisen Bank International zdecydował o złożeniu apelacji od głośnego wyroku unieważniającego umowę hipoteki walutowej - pisze środowa "Rzeczpospolita". Chodzi o sprawę państwa Dziubaków i wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie z 3 stycznia. To najgłośniejsza w Polsce sprawa frankowa, bo to właśnie jej dotyczyły pytania sędziego do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.
Zobacz więcej na temat:  frank szwajcarski kredyty walutowe kredyt