X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
reformy

Rzecznik rządu ujawnił, kiedy zostaną ogłoszone propozycje programowe

– Szczegóły dotyczące propozycji programowych będą ogłoszone na przełomie pierwszego i drugiego tygodnia września – powiedział rzecznik rządu Piotr Müller na antenie Jedynki. Dodał, że program wyborczy jest nastawiony na wzrost gospodarczy, tak by wszystkie programy społeczne mogły być dalej realizowane.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Piotr Müller Prawo i Sprawiedliwość Rząd RP reformy

LGBT Plus i 500+. Jaką Polskę chcemy zbudować?

Nowy program PiS uzwlędnia zmiany w 500+, a Karta LGBT Plus, którą przygotował Rafał Trzaskowski - ma na celu zadbać o prawa osób homo, bi i transeksualnych oraz wprowadzić odpowiednią edukację na ten temat w szkołach. Czy konserwatyzm ma prawo istnieć równolegle z nowoczesnymi zmianami, typowymi dla krajów Unii Europejskiej? 
Zobacz więcej na temat:  PiS polityka program 500+ reformy Antoni Trzmiel homoseksualizm dzieci społeczeństwo

Zgoda unijnych ambasadorów na reformę prawa autorskiego

Jest zgoda unijnych ambasadorów na reformę prawa autorskiego. Zatwierdzili oni ustalenia negocjatorów Parlamentu Europejskiego i krajów członkowskich z ubiegłego tygodnia. Przeciwko było pięć krajów - Polska, Włochy, Holandia, Finlandia i Luksemburg, od głosu wstrzymały Belgia i Słowenia. To nie wystarczyło, by zablokować reformę prawa autorskiego.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska prawo autorskie reformy piractwo

"Chcemy, by ratownictwo było od góry do dołu państwowe"

13 kwietnia Sejm uchwalił nowelizację ustawy o ratownictwie medycznym. W myśl nowych przepisów system ratownictwa będzie w Polsce państwowy. Dysponenci prywatni będą mogli świadczyć swoje usługi tylko do końca roku. O nowych przepisach mówił na antenie Jedynki Roman Badach-Rogowski z Krajowego Związku Zawodowego Pracowników Ratownictwa Medycznego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Krzysztof Grzesiowski służba zdrowia reformy