Polskie Radio
Section05
reformy

Argentyńska "piła łańcuchowa". Prezydent Milei tnie wydatki

Libertariański prezydent Argentyny Javier Milei w ramach kampanii "cięcia piłą łańcuchową" wydatków publicznych zmniejszył w styczniu i lutym finansowanie państwowych spółek o ponad połowę w ujęciu realnym - poinformował dziennik "La Nacion". Javier Milei zapowiadał w kampanii wyborczej, że "wszystko, co może być w rękach prywatnych" zostanie sprywatyzowane.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ŚWIAT Argentyna prezydent budżet koszty

Premier: wypracowany w Brukseli kompromis w ustawie o SN już ujęto, nie widzę potrzeby zmian

- Kompromis wypracowany w Brukseli z Komisją Europejską został ujęty w przedłożonej ustawie o Sądzie Najwyższym; nie widzę potrzeby, żeby spełniać oczekiwania radykałów z jednej i z drugiej strony, którzy chcą coś do niej dodać lub ująć - wskazywał w czwartek premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Krajowy Plan Odbudowy sądownictwo Sąd Najwyższy rząd Mateusza Morawieckiego

Prawo jazdy do wymiany co 15 lat. Wyjaśniamy zasady zmiany dokumentu

Kierowcy, którzy otrzymali prawo jazdy przed dniem 18 stycznia 2013 roku, będą zobowiązani do wymiany dokumentu, bo ten przestaje być bezterminowy. Kierowcy posiadający bezterminowe prawo jazdy będą musieli wymienić dokument raz na maksymalnie 15 lat. Ponadto dokumentem będzie można się wylegitymować za pośrednictwem smartfona niemal od razu po zdanym egzaminie.
Zobacz więcej na temat:  Trójka prawo jazdy samochody samochód przepisy przepisy drogowe administracja aplikacja aplikacja mobilna cyfryzacja Piotr Firan Michał Fedusio

Skandalicznie niskie odszkodowanie dla kibica Legii. Grzybowski: sędziowie są tworem, który nazywam sądokracją

- W Polsce sądy kreują swoją pozycję ponad władzą wykonawczą czy ustawodawczą - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Grzybowski z tygodnika "Niedziela". Gośćmi audycji byli też: Adam Borowski, działacz niepodległościowy, wydawca i publicysta oraz dr Bartosz Machalica z Centrum im. Ignacego Daszyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo sąd areszt odszkodowanie