X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

”Choroby onkologiczne i zmiany w genach”. Ekolodzy o Czarnobylu

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2016 17:00
Wchodzimy w epokę dzieci i wnuków Czarnobyla - mówili na konferencji w Mińsku przedstawiciele środowisk ekologicznych Białorusi, Rosji, Ukrainy i innych europejskich krajów.
Audio
  • Ekologiczna konferencja o Czarnobylu. Relacja Włodzimierza Paca z Mińska (IAR)
Trwa budowa nowej osłony na reaktorem czarnobylskim
Trwa budowa nowej osłony na reaktorem czarnobylskimFoto: PAP/EPA/ROMAN PILIPEY

Została ona zorganizowana w związku z 30. rocznicą awarii w elektrowni atomowej w Czarnobylu, która przypada w najbliższy wtorek.

Aleksiej Jabłokow z Rosyjskiej Akademii Nauk powiedział Polskiemu Radiu, że spuścizna Czarnobyla będzie odczuwalna jeszcze przez wiele pokoleń. "Echo Czarnobyla będzie się odbijać w naszych chromosomach, genach i układzie odpornościowym. Choroby onkologiczne są tylko małą częścią tego wszystkiego" - mówił profesor Jabłokow.

Z kolei Iryna Suchij z mińskiej organizacji ekologicznej "Zielona Sieć" zwróciła uwagę, że na Białorusi od czasu, gdy miejscowe władze zdecydowały się zbudować własną elektrownię atomową, mówi się znacznie mniej o zagrożeniach wynikających z Czarnobyla. "Na jednym z kanałów telewizyjnych była nawet reklama mówiąca, że energia jądrową jest energią życia. To jest szydzenie z ludzi, którzy zginęli w trakcie likwidowania awarii w Czarnobylu i chorują i umierają z tego powodu do dziś" - powiedziała ekolog.

Jej zdaniem, na Białorusi, gdzie ponad jedna piąta terytorium uległa napromieniowaniu w wyniku czarnobylskiej katastrofy, w szkołach powinien być wykładany oddzielny przedmiot dotyczący tego problemu.

IAR/agkm

bialorus.polskieradio.pl

Informacje o Białorusi: Raport Białoruś, serwis portalu PolskieRadio.pl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Swietłana Aleksijewicz na czele Czarnobylskiego Szlaku

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2016 23:59
Laureatka literackiego Nobla Swietłana Aleksijewicz będzie honorową przewodniczącą tegorocznego Czarnobylskiego Szlaku w Mińsku – poinformował portal PolskieRadio.pl Wiaczesław Siwczyk, lider Ruchu Solidarności „Razem” po posiedzeniu komitetu organizacyjnego.
rozwiń zwiń