X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Swietłana Aleksijewicz na czele Czarnobylskiego Szlaku

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2016 23:59
Laureatka literackiego Nobla Swietłana Aleksijewicz będzie honorową przewodniczącą tegorocznego Czarnobylskiego Szlaku w Mińsku – poinformował portal PolskieRadio.pl Wiaczesław Siwczyk, lider Ruchu Solidarności „Razem” po posiedzeniu komitetu organizacyjnego.
Audio
  • Białoruski opozycjonista Wiaczesław Siwczyk: Swietłana Aleksijewicz będzie honorową przewodniczącą komitetu organizacyjnego Czarnobylskiego Szlaku (PolskieRadio.pl)
  • Plany na Czarnobylski Szlak. Relacja Włodzimierza Paca z Mińska (IAR)
Swietłana Aleksijiewicz
Swietłana AleksijiewiczFoto: PAP/EPA/ROMAN PILIPEY

Przemarsz odbędzie się 26 kwietnia od Białoruskiej Akademii Nauk do kaplicy czarnobylskiej - zaznaczył działacz. Opozycjonista zaznaczył, że noblistki 26 kwietnia nie będzie w Mińsku, ale objęła honorowy patronat nad tym wydarzeniem.

Czarnobylski Szlak to tradycyjny pochód w rocznicę katastrofy czarnobylskiej, która miała miejsce 26 kwietnia 1986 roku.

Uczestnicy wspominają tę tragedię. W ostatnich latach niektórzy protestują też przeciw budowie elektrowni jądrowej w Ostrowcu na Białorusi.

Swietłana Aleksijewicz otrzymała w ubiegłym roku literacką nagrodę Nobla. Jedna z jej książek, „Czarnobylska modlitwa”, poświęcona jest katastrofie elektrowni. Opisuje w niej m.in. losy ludzi, którzy z jej powodu ucierpieli, stracili bliskich. Relacjonuje, jak władze ZSRR trzymały informacje o wybuchu w sekrecie, choć kosztowało to życie i zdrowie wielu osób, a także jak likwidowano skutki katastrofy, często nie dbając o podstawowe środki bezpieczeństwa dla osób zaangażowanych w tę operację.

Wybuch radioaktywny skaził około jednej piątej terenów obecnej Białorusi.

PolskieRadio.pl/IAR/agkm

bialorus.polskieradio.pl

Informacje o Białorusi: Raport Białoruś, serwis portalu PolskieRadio.pl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Białoruś potrzebuje Havla". Białoruska noblistka: gdybym była prezydentem, wzbudziłabym ruch w społeczeństwie

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2015 12:01
Laureatka literackiej Nagrody Nobla Swietłana Aleksijewicz powiedziała w sobotę w samolocie do Sztokholmu, gdzie 10 grudnia odbierze to wyróżnienie, że gdyby była prezydentem Białorusi, postarałaby się wzbudzić ruch w społeczeństwie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Noblistka: piszę, żeby dowiedzieć się, dlaczego tak nieciekawie żyjemy

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2015 06:32
Tegoroczna laureatka Nagrody Nobla w dziedzinie literatury Białorusinka Swietłana Aleksijewicz opowiedziała w niedzielę w Akademii Szwedzkiej m.in., jak reaguje na krytykę ze strony Rosji oraz co sądzi o energetyce jądrowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Swietłana Aleksijewicz opowiedziała o tragedii ludności ZSRR i nadziejach Białorusi. Na ceremonii zabrzmiał język białoruski

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2015 08:00
Białoruska pisarka Swietłana Aleksijewicz otrzymała w czwartek 10 grudnia literacką nagrodę Nobla z rąk króla Szwecji Karola XVI Gustawa. W mowie bankietowej wspomniała o dążeniach Białorusi i krajów byłego ZSRR do wolności, fragment przemówienia wygłosiła w języku białoruskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Białoruś: resort kultury nie widzi potrzeby nagradzania noblistki

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2016 23:59
Białoruskie ministerstwo kultury nie zamierza na razie występować z inicjatywą przyznania tytułu zasłużonego działacza kultury Białorusi laureatce literackiej Nagrody Nobla Swietłanie Aleksijewicz – poinformował wiceminister kultury Wasil Czernik.
rozwiń zwiń