X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Rosja wzmacnia oddziały przy granicy Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2016 14:00
Według agencji RBK, rozpoczęto przerzucanie jednostek zmechanizowanych do miasteczka Klińce w obwodzie briańskim.
Audio
  • Rosja wzmacnia siły w pobliżu białoruskich granic. Relacja Macieja Jastrzębskiego z Moskwy (IAR)
Kreml. Zdjęcie ilustracyjne
Kreml. Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com

Wcześniej rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow oświadczył, że stawianie pytań o zwiększenie obecności wojskowej na rosyjsko-białoruskiej granicy jest absurdem.

Agencja RBK ustaliła, że żołnierze i sprzęt zostali pociągiem przerzuceni z Jekaterynburga (z 28. jekaterynburskiej brygady zmotoryzowanej). Dziennikarze twierdzą, że na razie to tylko 214 osób, ale codziennie mają przybywać nowi.

Z kolei lokalni urzędnicy potwierdzili, że wojsko będzie budować swoją bazę w granicach miasteczka Klińce, 5 km od granic Białorusi.

Eksperci, na których powołuje się agencja RBK, są zdania, że to początek tworzenia nowej dywizji na zachodnich granicach Rosji. W ich ocenie, chodzi o reakcję na zapowiadane przez NATO "wzmocnienie wschodniej flanki” poprzez wysłanie dodatkowych batalionów do Polski, na Litwę, Łotwę i do Estonii.

Wcześniej resort obrony Federacji Rosyjskiej informował, że Moskwa zamierza stworzyć trzy nowe dywizje, które zostaną rozlokowane wzdłuż zachodniej granicy.

Rosja przerzuca brygadę na granicę z Ukrainą

Rosja przerzuca też brygadę zmechanizowaną na granicę z Ukrainą. Jak informuje agencja Interfax, nowa baza powstanie w miejscowości Wałujki w obwodzie biełgorodzkim.

Wałujki leżą 15 kilometrów od ukraińskiej granicy. Według agencji Interfax, wkrótce będzie tam stacjonowała 23. gwardyjska brygada zmechanizowana.

IAR/agkm

Informacje o Białorusi: Raport Białoruś, serwis portalu PolskieRadio.pl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rosja i Białoruś "wypracują wspólną odpowiedź" NATO

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2016 10:00
- Porozumieliśmy się co do tego, że wspólnie będziemy opracowywać adekwatne środki reagowania - oznajmił szef MSZ Białorusi Uładzimir Makiej, cytowany przez rosyjskie media, po rozmowach w Mińsku z rosyjskim szefem dyplomacji Siergiejem Ławrowem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lider białoruskiej opozycji Andrej Sannikau: Rosja aktywizuje się przed szczytem NATO w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2016 23:59
Przy obecnym reżimie Białoruś będzie coraz silniej wciągana przez Rosję w konfrontację z NATO – mówi portalowi PolskieRadio.pl były kandydat opozycji na prezydenta Białorusi, Andrej Sannikau. Polityk ostrzega, że suwerenność Białorusi jest zagrożona i apeluje do Zachodu o większe wsparcie dla białoruskiego społeczeństwa demokratycznego, również dla dobra Europy.
rozwiń zwiń