X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Czarnobylski Szlak, a potem Ostrowiecki Szlak. Białoruś: opozycja planuje serię protestów przeciw budowie elektrowni

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2018 23:59
Czarnobylski Szlak to tradycyjna akcja białoruskiej opozycji. Była organizowana jeszcze za czasu komunistycznych. Dzięki marszom Czarnobylskiego Szlaku naród białoruski dowiedział się prawdy o katastrofie w Czarnobylu - mówił portalowi PolskieRadio.pl Wiaczesław Siwczyk z Ruchu Solidarności Razem.
Audio
  • Wiaczesław Siwczyk, lider "Ruchu Solidarności Razem", o Czarnobylskim Szlaku (źr. PolskieRadio.pl)
Czarnobylski Szlak w 2013 roku
Czarnobylski Szlak w 2013 rokuFoto: Włodzimierz Pac, Polskie Radio

- Na Białorusi jest możliwa jeszcze inna katastrofa  - już w listopadzie tego roku do powstającej w Ostrowcu elektrowni ma zostać przywiezione paliwo jądrowe. Oprócz tego są problemy ekologiczne w związku z technologiami chińskimi w Swietłogorsku, gdzie jest zakład produkcji celulozy, a w Brześciu ma być zakład produkcji akumulatorów - powiedział portalowi PolskieRadio.pl Wiaczesław Siwczyk z Ruchu Solidarności Razem.


Posłuchaj
01:41 Wiaczesław Siwczyk, lider "Ruchu Solidarności Razem" Wiaczesław Siwczyk, lider "Ruchu Solidarności Razem", o Czarnobylskim Szlaku (źr. PolskieRadio.pl)

 

Czarnobylski Szlak, jak mówił, ma byćp oświęcony tym czterem tematom.

Marsz ruszył o godzinie 18 obok spod kina Kastrycznik (”Październik”). Przechodził  tradycyjną trasą do kaplicy czarnobylskiej, tam odbł się mityng. Na wiecu planowano wystąpienia, w tym działaczy z regionów.

Wiaczesław Siwczyk podkreślił, że opozycja planuje teraz ”Szlak Ostrowiecki”, czyli serię akcji w rożnych miastach Białorusi, które znajdują się pomiędzy Mińskiem a Ostrowcem. Rozpocznie się 26 maja w Zasławiu pod Mińskiem. Organizują go Ruch Solidarności Razem wraz z Partią Zielonych.

Czarnobylski Szlak odbywa się 26 kwietnia w rocznicę katastrofy w Czarnobylu, która mocno dotknęła Białoruś. Wielu jego uczestników protestuje również przeciwko budowie elektrowni atomowej w Ostrowcu na Białorusi.

Zebrała Agnieszka Marcela Kamińska, PolskieRadio.pl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nieprzeliczone tłumy. Politolog z Erywania: w Armenii wybuchła ogólnonarodowa rewolucja

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2018 23:40
To nie mityng opozycji. Wiece opozycyjne były 10 czy 5 dni temu. A ostatnie trzy dni to ogólnokrajowa rewolucja. Wszyscy się podnieśli, wszystkie uczelnie strajkują, wszystkie drogi są blokowane przez ludzi na znak protestu – powiedział politolog, działacz Stepan Grigoryan portalowi PolskieRadio.pl. 
rozwiń zwiń