X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Ambasador z KGB jedzie do Mińska. Amerykański politolog John Micgiel: Moskwa podnosi stawkę w grze

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2018 23:50
Być może tak jest, że Rosja planuje twardszą politykę wobec Białorusi. Pytanie, jak odniesie się do tego Aleksander Łukaszenka, czy zgodzi się na przyjęcie nowego ambasadora – tak prof. John Micgiel z Uniwerstytetu Columbia w Nowym Jorku odniósł się do informacji o zmianach na placówce w Mińsku.
Aleksander Łukaszenka
Aleksander ŁukaszenkaFoto: Drop of Light / Shutterstock.com

W poniedziałek prezydent Rosji Władimir Putin zaprosił Aleksandra Łukaszenkę do Soczi, choć dwaj przywódcy nie tak dawno rozmawiali podczas mundialu. Dowiedzieliśmy się także, że Rosja proponuje na stanowisko nowego ambasadora w Mińsku Michaiła Babicza - człowieka wywodzącego się ze służb specjalnych, byłego premiera Czeczenii w czasie wojny, byłego szefa koncernu zbrojeniowej Antej. Michaił Babicz w ocenie rosyjskich i białoruskich komentatorów to osoba do zadań specjalnych i ta zmiana może wiązać się z nowym, ostrzejszym kursem wobec Mińska.

- W pewnym sensie to podniesienie poziomu gry między Mińskiem a Moskwą na wyższy szczebel. Zobaczymy, jak zareaguje Aleksander Łukaszenka – powiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio.pl prof. John Micgiel z Uniwerstytetu Columbia w Nowym Jorku, ekspert ds. historii najnowszej.

Kraj, który przyjmuje nowego ambasadora musi go najpierw zaakceptować – podkreślił.

Wcześniej Rosja proponowała Babicza na urząd ambasadora w Kijowie. Jednak Ukraina odrzuciła jego kandydaturę.

W minionym tygodniu na jego kandydaturę zgody udzieliła komisja Dumy ds. Wspólnoty Niepodległych Państw, a według rosyjskich mediów dokumenty zostały już przesłane na Białoruś.

Przedstawiciel MSZ powiedział w ostatnim czasie Radiu Swaboda, że jeszcze żadne dokumenty w tej sprawie nie dotarły.

Michaił Babicz był od 2007 roku przedstawicielem prezydenta Nadwołżańskim Okręgu Federalnym. Wcześniej służył w specnazie KGB, następnie współpracował z Federalną Służbą Bezpieczeństwa.

Nadwołżański Okręg Federalny to jeden z ośmiu federalnych okręgów Rosji, położony na południowym wschodzie w europejskiej części Rosji. Mieszkają tam około 32 miliony osób, a powierzchnia wynosi ponad milion kilometrów kwadratowych. Centrum administracyjnym jest Niżny Nowogród. Najważniejsze miasta to także Kazań, Perm, Samara, Saratów, Ufa. W skład okręgu wchodzą republiki takie jak Baszkiria, Czuwaszja, Mari El, Mordowia, Tatarstan, Udmurcja.

Agnieszka Marcela Kamińska, PolskieRadio.pl

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak Putin kręci Białorusią? Ma niezawodne narzędzie, o którym niewiele na co dzień myślimy

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2018 16:35
Wtorkowa wizyta Władimira Putina w Mińsku w ramach posiedzenia Rady Państwowej Związku Białorusi i Rosji nie wniosła wiele nowego. Jednak złowroga dla regionu strategia Rosji się nie zmienia. Widać, że Putina w jego chęci do obudowy imperium nikt nie zatrzyma – o tym w rozmowie z portalem PolskieRadio.pl niezależny białoruski analityk dr Paweł Usow.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosja śle na Białoruś ambasadora ze struktur siłowych i KGB. Nacisk na integrację?

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2018 12:28
Rosja zaproponowała w poniedziałek na stanowisko nowego ambasadora na Białorusi Michaiła Babicza, który w przeszłości był m.in. premierem Czeczenii, wywodzi się z KGB, był deputowanym Dumy, kierował firmą zbrojeniową. Jak oceniają w obserwatorzy w Moskwie, kandydatura może być zapowiedzią wznowienia procesów integracyjnych dwóch państw. Również w poniedziałek poinformowano o zaproszeniu Łukaszenki na rozmowy do Federacji Rosyjskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowym ambasadorem Białorusi człowiek z KGB? "Sygnał zmiany polityki"

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2018 22:00
Białoruscy niezależni analitycy widzą w zmianie ambasadora Rosji w Mińsku ważny krok polityczny. Uważają, że wraz z nominacją Michaiła Babicza, człowieka wywodzącego się ze struktur siłowych, Moskwa jasno sygnalizuje, że planuje zmiany w relacjach dwustronnych. 
rozwiń zwiń