Raport Białoruś

Nowa szefowa banku Białorusi jest ze Szkłowa, jak Łukaszenka

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2011 21:35
Zgodnie z dekretem prezydenta Aleksandra Łukaszenki nowym prezesem Banku Narodowego Białorusi została Nadzieja Jermakowa.
Audio

Dotychczasowy szef banku 69-letni Piotr Prokopowicz został zwolniony z zajmowanego stanowiska, w połowie lipca. Poinformowano, że dymisja nastąpiła w związku z poważnym kryzysem finansowym w kraju. Już w końcu maja Łukaszenka groził, że zwolni prezesa banku, jeśli nie znajdzie on wyjścia z kryzysu finansowego.

Nadzieja Jermakowa dotychczas pełniła funkcję szefowej Biełarusbanku, największego, kontrolowanego przez państwo banku na Białorusi. Urodziła się w 1953 roku w obwodzie mohylewskim na wschodniej Białorusi. Początki jej kariery w sektorze bankowym i urzędniczej związane są z miasteczkiem Szkłów. Właśnie z okolic tej miejscowści pochodzi prezydent Aleksander Łukaszenka. Był tam kierownikiem sowchozu.

Niezależni białoruscy eksperci finansowi zwracają uwagę, że Jermakowa jest sobą, którą prezydent darzy pełnym zaufaniem. Nie przewidują zmian w dotychczasowej polityce monetarnej Banku Narodowego Białorusi.

agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Czytaj także

Zamiast zakupów kawałeczek kiełbasy

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2011 08:00
Na Białorusi uwolniono ceny na produkty spożywcze. Poszybują o 100-150 procent. Białorusinów spotkała przykra niespodzianka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Łukaszenka odwołał szefa banku centralnego

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2011 23:20
Aleksander Łukaszenka zdymisjonował prezesa zarządu Narodowego Banku Białorusi Piotra Prokopowicza.
rozwiń zwiń