X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Szef białoruskiej delegacji PE: Paleckis poinformował mnie o misji na Białorusi post factum

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2013 13:30
– Rekomendacja europosła Justasa Paleckisa może mieć konsekwencje polityczne, będzie wyrażała wolę polityczną Parlamentu Europejskiego - ocenił w komentarzu dla portalu Polskiego Radia Filip Kaczmarek, szef delegacji PE ds. Białorusi. Zaznaczył, że dokument jest teraz w fazie opracowywania. Raport wywołał falę oburzenia na Białorusi.
Filip Kaczmarek
Filip KaczmarekFoto: Parlament Europejski

W marcu litewski eurodeputowany Justas Paleckis pojechał z wizytą do Mińska. W raporcie po tej podróży Justas Paleckis napisał, że sytuacja praw człowieka w tym kraju w 2012 roku uległa poprawie. W dokumencie wzywa do wyłączenia wysokich urzędników białoruskich z sankcji wizowych, do intensyfikacji współpracy z białoruskimi urzędnikami. Proponuje de facto zmianę polityki UE wobec Białorusi, gdyż do tej pory warunkiem wznowienia dialogu były m.in. uwolnienie i rehabilitacja więźniów politycznych, a także demokratyczne reformy.

Szef delegacji Parlamentu Europejskiego do spraw Białorusi Filip Kaczmarek nie komentuje na razie treści raportu Justasa Paleckisa. Tłumaczy, że jeszcze się z nim nie zapoznał.

Filip Kaczmarek zaznaczył przy tym, że litewski eurodeputowany poinformował go o wyjeździe już po fakcie, po powrocie z Mińska. Kto wydelegował europosła do Mińska? - Wydaje mi się, że to była nieoficjalna wizyta prywatna. Na pewno nie był wysłannikiem Delegacji. Poseł nie musi uzyskiwać zgody PE na taki wyjazd – odpowiada Filip Kaczmarek.

Eurodeputowany ocenił, że sam projekt nie oznacza jeszcze żadnej zmiany (w polityce UE wobec Białorusi). Jednak przyznaje, że rekomendacja może stać się oficjalnym stanowiskiem Parlamentu Europejskiego.  ”Każdy raport powstaje z intencją przyjęcia przez odpowiednią komisję i PE. Zdarza się jednak, że posłowie tak bardzo zmieniają projekt, że sprawozdawca prosi o wycofanie swojego nazwiska. Jak będzie w tym przypadku - nie wiem”.

Na razie jednak raport będzie omawiany w Komisji Spraw Zagranicznych PE, o tym kiedy będzie dyskutowany na sesji plenarnej parlamentu zdecyduje Konferencja Przewodniczących PE.

agkm

Informacje o Białorusi: Raport Białoruś 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zaskakujący raport europosła o Białorusi. "Widać poprawę w zakresie praw człowieka"

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2013 14:00
Europoseł Litwy Justas Paleckis w oficjalnym raporcie przekonuje, że w 2012 roku na Białorusi doszło do zmian na lepsze. Jako przedstawiciel PE rekomenduje Unii zniesienie sankcji wizowych wobec białoruskich urzędników. Dokument wywołał burzę i zdziwienie na Białorusi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Saryusz-Wolski: spodziewam się ostrych sporów o raport w sprawie Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2013 14:10
Raport litewskiego europosła Justasa Paleckisa, w obecnej wersji, odbiega od linii politycznej Parlamentu Europejskiego wobec Białorusi – ocenił eurodeptowany Jacek Saryusz-Wolski w komentarzu dla portalu Polskiego Radia.
rozwiń zwiń