ensemble 0 gra Tristana Pericha

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2024 02:00
"Nowa strefa" na koniec lutego rozpływała się w rytmach trzech wibrafonów i jednobitowej elektroniki.
Wibrafon
WibrafonFoto: Shutterstock

Utwór amerykańskiego kompozytora Tristana Pericha "Open Symmetry" w nagraniu ensemble 0 wypełnił drugą cześć audycji. A w pierwszej można było porównać stroje i brzmienia strun - fortepianu z najnowszej płyty Pierre'a Jodlowskiego w wykonaniu Małgorzaty Walentynowicz, suki biłgorajskiej w muzyce mistrzyni gry na tym zrekonstruowanym instrumencie – Marii Pomianowskiej i gitar: akustycznej - Patryka Zakrockiego oraz elektrycznej - Raphaela Rogińskiego.

Łącznikiem między tymi światami była organowa medytacja nad postacią żydowskiego przodka - utwór Ignacego Zalewskiego zatytułowany "Who were you, Mr. Grosfeld" w nagraniu Jakuba Stefka.


Posłuchaj
118:47 2024_02_25 00_00_26_PR2_Nowa_Strefa.mp3 ensemble 0 gra Tristana Pericha (Nowa strefa/Dwójka) 

***

Tytuł audycji: Nowa strefa

Prowadziła: Ewa Szczecińska

Data emisji: 25.02.2024

Godz. emisji: 0.00

pg/kul

Czytaj także

Phill Niblock i jego awangardowa muzyka jak pawi ogon

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2024 13:00
Długie dźwięki nakładane jedne na drugie w rozszerzonej skali, która niczym pawi ogon pokazuje miliony niuansów, kolorów i odcieni mikrotonów - taka jest muzyka zmarłego w miniony poniedziałek amerykańskiego awangardowego kompozytora Philla Niblocka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Canto ostinato" Simeona ten Holta - minimalizm i forma otwarta

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2024 02:00
Ubiegły rok - setnej rocznicy urodzin ten Holta - obfitował w nagrania i wykonania jego kultowego dzieła. W "Nowej strefie" wysłuchaliśmy nagrania "Canto ostinato" przygotowanego specjalnie dla tej audycji. Jego współtwórcą jest perkusista Miłosz Pękala.
rozwiń zwiń