REKLAMA

Mowa z głębi Haiti. Literatura Michela Soukara

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2014 22:00
We wtorkowym "Notatniku Dwójki" ozmawialiśmy z Michelem Soukarem, prozaikiem i poetą haitańskim, dramatopisarzem, historykiem, dziennikarzem radiowym, jednym z najważniejszych i najbardziej opiniotwórczych głosów na Haiti.
Audio
  • Mowa z głębi Haiti. Literatura Michela Soukara (Notatnik Dwójki)
Pisarz Michel Soukar na spotkaniu Polska-Haiti, zapomniane pokrewieństwo w Pen Clubie. Warszawa, 17 marca 2014 r.
Pisarz Michel Soukar na spotkaniu "Polska-Haiti, zapomniane pokrewieństwo" w Pen Clubie. Warszawa, 17 marca 2014 r.Foto: PAP/Radek Pietruszka

Michel Soukar, autor ponad 20 utworów, współzałożyciel i sekretarz generalny Stowarzyszenia Pisarzy Haitańskich, w marcu tego roku odwiedził Polskę w ramach Dni Frankofonii. Był gościem polskiego PEN Clubu, miał wykład na Uniwersytecie Warszawskim i spotkanie autorskie w Instytucie Francuskim w Warszawie i Krakowie.

Radiową rozmowę z pisarzem przedstawiłą w "Notatniku Dwójki" Ewa Stocka-Kalinowska.

mm

Zobacz więcej na temat: Haiti literatura PEN Club
Czytaj także

Latynoscy pisarze po wielkim wybuchu

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2013 18:00
Jak się ma literatura latynoamerykańska po wielkim boomie na nią z lat 60. i 70.? W "Notatniku Dwójki" opowie tłumacz Carlos Marrodan Casas.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Raja Alem odsłania tajemnice zakazanego miasta islamu

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2013 10:12
Arabski Dostojewski w spódnicy opisuje świat, do którego osoby innego wyznania niż islam nie mają dostępu. Raja Alem w książce "Wszystkie drogi prowadzą do Mekki" otwiera przed czytelnikami wrota Mekki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Herta Müller: "literatura" to mdłe słowo

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2014 15:30
Noblistka pisze: "literaturze nie jestem winna ani jednego zdania. Jestem jedynie dłużniczką przeżytego". – Herta Müller jest bojownikiem o suwerenność własnego języka. Wyraża niepowtarzalność swojego doświadczenia w całych dziejach kosmosu – mówił w Dwójce prof. Leszek Szaruga.
rozwiń zwiń