X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Spotkanie z Arkadiuszem Pacholskim

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2012 21:59
Rozmowa z autorem "Niemry", powieści o Kaliszu u schyłku wojny.
Audio

Gościem audycji z cyklu "Notatnik Dwójki" był Arkadiusz Pacholski – historyk i pisarz, autor zbioru esejów (m. in. "Widoku z okna na strychu" i "Brulionu paryskiego") oraz powieści ("Lśnienie nad głębiną", "Nikt z rodziny" i "Człowiek o stu twarzach"), laureat Nagrody Fundacji im. Kościelskich oraz Nagrody Fundacji im. Władysława i Nelly Turzańskich z Toronto.

Jego najnowsza powieść zatytułowana "Niemra", która ukazała się pod koniec ubiegłego roku, opowiada o realiach życia w Kaliszu u schyłku okupacji hitlerowskiej. Tytułowa bohaterka, Dorota Paleń, dokumentuje zbrodnie niemieckie na terenie miasta, narażając się swoim konspiracyjnym przełożonym. Rozpoczyna śledztwo w sprawie zabójstwa swojej szkolnej koleżanki i szybko odkrywa, że zbrodni dokonał nie Niemiec, ale Polak, członek miejscowej elity. W imię wartości, którym chce pozostać wierna, musi zmierzyć się z próbą zatuszowania przez otoczenie niewygodnej prawdy.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy nie tylko o samej powieści, lecz także o mitologizowaniu historii i trudnej, podwójnej roli pisarza-historyka. Z Arkadiuszem Pacholskim rozmawia Paweł Siwek.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mariusz Wilk: Bałem się śniegu, gdy urodziła się córka

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2012 13:10
Rozmowa z autorem "Dziennika północnego": o rosyjskich zamieciach, o "Kulturze" paryskiej, o włóczęgostwie jako byciu w drodze, wzbijaniu się na wysokość i o odnajdywaniu własnego rytmu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Władysław Terlecki. Radio i literatura

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2017 16:48
- Bardzo sobie cenię możliwość dotarcia do słuchacza (co prawda anonimowego), który często skazany jest na przeżywanie samotności - wyznawał wybitny pisarz Władysław Terlecki,przez wiele lat związany z Dwójką.
rozwiń zwiń