X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jerzy Mierzejewski – malarz osobny

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2012 18:15
– Dla mnie był przykładem wielkiego artysty. Miał taki autorytet, że ja się go bałem – mówił o wybitnym malarzu Janusz Zaorski.
Audio
Jerzy Mierzejewski na tle swoich autoportretów, Muzeum Narodowe w Warszawie, marzec 2004 r.
Jerzy Mierzejewski na tle swoich autoportretów, Muzeum Narodowe w Warszawie, marzec 2004 r. Foto: Andrzej Rybczyński/PAP

Gdyby żył, obchodziłby 95. urodziny. Jerzy Mierzejewski – malarz i wybitny pedagog działający w PWSTiF w Łodzi – zmarł 14 czerwca. Syn malarza Jacka Mierzejewskiego. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, od roku 1950 wykładowca PWSTiF, w latach 1963-1968 dziekan Wydziału Operatorskiego, w latach 1968-1974 dziekan Wydziału Reżyserii, w latach 1974-1975 prorektor uczelni.

– Był zjawiskiem osobnym w polskiej sztuce, trudno przypisać go do jakiegoś kierunku – mówił w audycji "Notatnik Dwójki" Maciej Mazurek, krytyk sztuki, redaktor naczelny kwartalnika "ArtTak", uczeń i znajomy malarza. – Przez całe życie realizował testament przedwcześnie zmarłego ojca: wybitnego malarza modernisty.

Zapraszam do wysłuchania audycji, w której profesora wspomina także reżyser i producent filmowy Janusz Zaorski. Usłyszą Państwo również opowieści samego Profesora.

Audycję przygotowała Aleksandra Łapkiewicz.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zbigniew Makowski i radość tworzenia

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2012 19:00
- Bycie artystą daje satysfakcję. Człowiek wie, że istnieje, że to, co robi ma sens – mówi znakomity malarz, twórca uznawany za klasyka polskiego surrealizmu.
rozwiń zwiń