Teatr na tropie Mesjasza

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2012 08:24
Sceniczna opowieść o zaginionej, legendarnej powieści Brunona Schulza.
Portret Brunona Schulza z tablicy pamiątkowej umieszczonej na domu rodzinnym artysty w Drohobyczu
Portret Brunona Schulza z tablicy pamiątkowej umieszczonej na domu rodzinnym artysty w DrohobyczuFoto: E-paprykarz/Wikimedia, lic. CC

Audycja Iwony Malinowskiej z udziałem Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk – autorki sztuki "Mesjasz. Bruno Schulz" i reżysera Michała Zadary, który wystawił tę sztukę w teatrze w Wiedniu. Polskiego wystawienia dotychczas jeszcze nie było.
Tytuł sztuki sugeruje, że zdarzenia sceniczne oscylują wokół obrosłego już dziś legendą utworu Brunona Schulza pt. "Mesjasz". Czy autor go napisał czy nie? A może w czasie zawieruchy wojennej powieść ta gdzieś się zagubiła? To tylko niektóre z kwestii zawartych w sztuce, rozgrywającej się na kilku poziomach zdarzeń – między innymi ukazującej ostatnie chwile życia Schulza, jego myślenie o Mesjaszu, ale również poszukiwania rękopisu przez Jerzego Ficowskiego, zmagania Autorki z Reżyserem, patriotyczne działania pani Podsekretarz stanu z ministerstwa kultury i sztuki...
Fragmenty utworu czytają: Elżbieta Kijowska i Krzysztof Wakuliński.
28 sierpnia (wtorek), godz. 15.00

Czytaj także

Trzech fenomenalnych anarchistów

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2012 18:10
Witkacy, Schulz, Gombrowicz. Trzech szermierzy słowa, którzy wypowiedzieli walkę skostniałej tradycji. Trójka indywidualistów, którzy stworzyli nowe światy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Żeby zrozumieć Schulza, trzeba zmienić światopogląd

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2012 15:46
Demoniczne i władcze kobiety w grafikach Brunona Schulza są znane. A jak problematyka erotyzmu i cielesności objawia się w jego pełnej paradoksów prozie?
rozwiń zwiń