X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Poznań nie jest książkową pustynią

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2013 15:30
- Funkcjonuje stereotyp Poznania jako miasta nieliterackiego. Zdaje się, że to wymyślili sami poznaniacy, którzy o przeszłości nie pamiętają - mówiła autorka "Poznańskiego przewodnika literackiego" i zapraszała w "Notatniku Dwójki" na poświęconą książkom wycieczkę.
Audio
  • Joanna Roszak i Paweł Cieliczko o literackim Poznaniu (Notatnik Dwójki)
fragment okładki książki Poznański przewodnik literacki
fragment okładki książki "Poznański przewodnik literacki"Foto: materiały promocyjne

/

- Mamy piszące kobiety: Iłłakowiczównę, Koftę, Miłobędzką, Grunwald. Mamy ciekawych hiphopowców: Hansa, Libera. Mamy punkowców-rockmenów, na przykład Grabaża - wymieniała Joanna Roszak w "Notatniku Dwójki". Razem z Pawłem Cieliczko, w książce "Poznański przewodnik literacki", przekonają, że już od księdza Jakuba Wujka ich miasto miało znaczny wkład w historię polskiej literatury, a na kartach powieści i w wierszach pojawiają się nie tylko poznańskie koziołki, ale również takie miejsca jak Wilda czy Chwaliszewo.
- Prawie cały Poznań jest tutaj opisany - opowiadał Paweł Cieliczko. - Mam nadzieję, że będziemy robić kolejne przewodniki, a raczej szlaki literackie, gdzie jeszcze bardziej niesamowite miejsca uda się wydobyć.
Wakacyjną przechadzkę po literackim Poznaniu w "Notatniku Dwójki" przygotowała Katarzyna Hagmajer-Kwiatek.

usc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jacek Podsiadło: piszę rzadko i niechętnie

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2013 14:00
Laureat m.in. Nagrody Kościelskich i Nagrody Czesława Miłosza nie rozpieszczał ostatnio czytelników nowymi wierszami. Czemu tak długo musieli czekać?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zamek Rabsztyn trudny do wyobrażenia

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2013 15:00
Wyobraźnia i miłość do przeszłości - tyle wystarczy, by odtworzyć wygląd zamku, z którego dziś zostały tylko tajemnicze ruiny. Dwójka zaprasza na niezwykłą podroż do średniowiecznego Rabsztyna.
rozwiń zwiń