X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Abakanowicz – wyrzeźbić świat

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2013 09:00
– Na powstanie jakiegoś obiektu składa się całe życie doświadczeń, świat wyobrażony, wiele pytań, które człowiek sobie zadaje i na które szuka odpowiedzi – tak o swojej sztuce w "Notatniku Dwójki” mówiła Magdalena Abakanowicz.
Audio
  • O retrospektywie Magdaleny Abakanowicz opowiada kurator wystawy Mariusz Knorowski z Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku (Audycja Aleksandry Łapkiewicz z 2013 roku)
Nierozpoznani - rzeźba Magdaleny Abakanowicz, Cytadela, Poznań
"Nierozpoznani" - rzeźba Magdaleny Abakanowicz, Cytadela, PoznańFoto: Radomil/Wikipedia domena publiczna

Retrospektywna wystawa Magdaleny Abakanowicz zajęła w Orońsku większość zamkniętych przestrzeni ekspozycyjnych, a część prac znalazła się także w przestrzeni parkowej. – Tak to było pomyślane, aby rozprzestrzenić sztukę Magdaleny Abakanowicz i pokazać to w narracji niechronologicznej. Prace są wystawiane w grupach tematycznych i stąd też prace artystki można zobaczyć w różnych galeriach – opowiadał w Dwójce kurator wystawy Mariusz Knorowski.
Na wystawie można zobaczyć wiele prac ikonicznych, z lat 70., zaliczanych do wczesnego okresu twórczości artystki powstałych tuż po Abakanach, np. "Słupy" z kolekcji Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Wśród najnowszych prac Magdaleny Abakanowicz można obejrzeć rzeźbę "Przyjaciele" z Muzeum Narodowego w Krakowie. Retrospektywa obejmuje też prace, które powstały w Orońsku w ramach cyklu "Gry wojenne", które artystka stworzyła w czasie swojego pobytu w 1995 roku. Najstarsze eksponaty powstały w latach 70. XX wieku, a najnowsze artystka stworzyła na początku XXI wieku. Retrospektywa będzie czynna do 3 listopada 2013 roku.

Audycję, w której usłyszeliśmy również fragmenty archiwalnych wypowiedzi Magdaleny Abakanowicz, przygotowała Aleksandra Łapkiewicz.

Zobacz więcej na temat: Magdalena Abakanowicz wystawa
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

KwieKulik: kilkadziesiąt lat robienia kroku w przepaść

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2013 07:30
- Wiadomo, że robiło się krok w przepaść, krok poza establishment, krok poza związek artystów plastyków popierany przez partię, robiło się krok poza komercję światową - opowiadał Przemysław Kwiek w Dwójce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niekończąca się historia dawnych fotografii

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2013 17:00
Z domowych zasobów prosto na wystawy. O trudach archiwizowania starych zdjęć mówiły założycielki Fundacji Archeologii Fotografii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bioart – sztuka poza człowiekiem

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2013 20:30
Rozmowę z filozofem Wolfgangiem Welschem oraz Michałem Brzezińskim – artystą tworzącym sztukę wpisującą się w nurt bioartu – przeprowadziła Barbara Schabowska.
rozwiń zwiń