X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

KwieKulik: kilkadziesiąt lat robienia kroku w przepaść

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2013 07:30
- Wiadomo, że robiło się krok w przepaść, krok poza establishment, krok poza związek artystów plastyków popierany przez partię, robiło się krok poza komercję światową - opowiadał Przemysław Kwiek w Dwójce.
Audio
  • Zofia Kulik i Przemysław Kwiek o latach wspólnej pracy, politycznym kontekście, własnych poglądach i idealistycznych pomysłach na zmiany PRL-u (Notatnik Dwójki)
Performance duetu KwieKulik
Performance duetu KwieKulikFoto: raster.art.pl

W "Notatniku Dwójki” rozmawialiśmy z duetem artystycznym KwieKulik, czyli z Zofią Kulik i Przemysławem Kwiekiem. Okres ich najintensywniejszej pracy przypada na ostatnie lata epoki PRL-u.
- Sztuka była dla nas sposobem, by poznać rzeczywistość, a potem ją naprawić - mówiła Zofia Kulik w Dwójce.
Ostatnio ukazała się monumentalna monografia poświęcona działalności Kulik i Kwieka. Książka powstawała podczas blisko pięcioletniego procesu opracowywania ich prywatnego archiwum, największego archiwum gromadzącego materiały dotyczące sztuki awangardowej i kultury wizualnej PRL.
- Naszą działalność w tej książce ujęliśmy w 203 wydarzenia. Z tym, że one mają bardzo różny status, to może być remont domu i bardzo ważne wystąpienie artystyczne w galerii. Traktowaliśmy wszystko równoznacznie - mówiła Kulik w audycji Aleksandry Łapkiewicz.
KwieKulik programowo łączyli działalność artystyczną z życiem codziennym - działali wspólnie w latach 1971-1987 i nadawali swojej sztuce radykalnie polityczny charakter. Należeli do pierwszego pokolenia artystów polskich, którzy odrzucili tradycyjne środki wyrazu i skupili się na performansie, "działaniach” (określenie artystów) oraz wykorzystaniu mediów i mechanicznej rejestracji i reprodukcji obrazów.

/
/
mat.prasowe

usc

 

Zobacz więcej na temat: KULTURA SZTUKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Artyści zawalczą ze stereotypem Śląska

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2013 13:50
Projekt Metropolis to akcja zorganizowana, by zmierzyć się ze stereotypowym myśleniem o Górnym Śląsku. Anna Baumgart z kamerą już rozpoczęła swoją rezydencję na Śląsku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chris Niedenthal: PRL był rajem dla fotografów

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2013 12:30
Polski fotograf Chris Niedenthal należy do grona najbardziej cenionych fotoreporterów europejskich. Jego wczesne prace z lat 70. i 80. prezentuje teraz gdańska Łaźnia na wystawie "Dokument".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polski raj dla rzeźbiarzy: Orońsko

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2013 16:00
Pracowali tu najwięksi polscy rzeźbiarze. Miejsce jest tak urokliwe, że nie trzeba przekonywać do niego artystów – Orońsko, pełne znakomitych plenerów do pracy, samo przyciąga wytwórców sztuki.
rozwiń zwiń