Żeglując z poetami

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2014 18:40
W czwartkowym "Notatniku Dwójki" opowiemy o antologii "Morza polskich poetów", w której znalazły się wiersze i wypowiedzi ponad 70 autorów różnych pokoleń, od Jarosława Iwaszkiewicza, Juliana Przybosia i Mieczysława Jastruna po Wojciecha Wencla i Krystynę Dąbrowską.
Morze Bałtyckie
Morze BałtyckieFoto: Kharlosluz/Wikimedia Commons/cc

O tym tomie opowie autor antologii, poeta Zbigniew Jankowski. Według niego zasadniczym założeniem tej morskiej antologii jest stwierdzenie, że poeta nie pisze na temat morza, ale morzem na temat siebie i swojego indywidualnego świata.

W audycji swoje wiersze o morzu przeczytają Teresa Ferenc, Tadeusz Dąbrowski i Zbigniew Jankowski, a wiersze m. in. Wiktora Woroszylskiego, Mieczysława Jastruna  i innych autorów przeczyta Adam Bauman.

Na audycję zaprasza Dorota Gacek.

9 lipca (czwartek), godz. 15.00-15.30

/

bch/jp

Zobacz więcej na temat: Morze Bałtyckie poezja
Czytaj także

Ciała obce i inne kawałki. Mistrzostwo Karla Krolowa

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2014 17:00
– Najbardziej zafascynowało mnie w Krolowie to, że pisząc świetną poezję, tworzył jednocześnie bardzo ciekawe teksty teoretyczne z inteligentnym komentarzem na temat własnej twórczości – mówił w Dwójce dr Tomasz Ososiński, tłumacz i znawca literatury niemieckiej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rafał Wojaczek świadomy siebie w konstelacji poetów

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2014 15:30
Do rąk czytelników niedawno trafił tom dzieł Rafała Wojaczka. Jak zdradza Bogusław Kierc, to najobszerniejsze, zwarte, młodzieńcze dzieło poety. - Ten, kto będzie miał w rękach brulion, zobaczy coś, co jest szczególnym rodzajem relacji z twórcą.
rozwiń zwiń
Czytaj także

10 lat "Lampy", czyli jak Dunin-Wąsowicz został łowcą talentów

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2014 13:53
- Dunin ma fantastyczną osobowość, bo z jednej strony roztacza wokół siebie nastrój schyłku i apokalipsy, a z drugiej wszyscy go uwielbiają za idealizm - mówiła w Dwójce Małgorzata Rejmer, pisarka odkryta przez redaktora naczelnego pisma "Lampa". Miesięcznik w tym roku obchodzi swój jubileusz.
rozwiń zwiń