Polskie Radio
Section05
Dorota Masłowska

Festiwal Korelacje - seans filmowy i słuchowisko w jednym

Już niedługo we wrocławskim kinie DCF odbędzie się pilotażowa edycja festiwalu filmowego Korelacje. - To nowatorskie podejście do prezentacji filmów, a w pierwszej odsłonie festiwalu wezmą udział Dorota Masłowska i Agnieszka Wolny-Hamkało - mówi Magdalena Klich-Kozłowska, dyrektorka DCF. - Przygotują one autorskie narracje do wybranych przez siebie filmów.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Kasia Dydo Katarzyna Dydo FILM festiwal filmowy Dorota Masłowska Agnieszka Wolny-Hamkało

Jacek Beler o filmie "Inni ludzie": jeden, wielki utwór muzyczny

- Na pierwszy rzut oka, Kamil to gość z bloku, który chce zostać raperem. Im bardziej jednak zagłębiałem się w tekst Doroty Masłowskiej, tym więcej pojawiało się pytań, kim on tak naprawdę jest - mówi Jacek Beler, odtwórca roli głównej w filmie "Inni ludzie" w reżyserii Aleksandry Terpińskiej. Premiera w piątek 18 marca.  
Zobacz więcej na temat:  Czwórka kino film polski FILM Dorota Masłowska Błażej Hrapkowicz

Xawery Żuławski: "Mowa ptaków" to prowokacja intelektualna

- Każdy w tym obrazie może zobaczyć coś innego. To ciekawy dualizm jakie to dzieło wywołuje. Albo ktoś ma przestrzeń i czas na ten film, albo nie jest w stanie w niego wejść. Gdy zabraknie czasu lub uwagi odbiorca nie poradzi sobie z przyjęciem takiej dawki prowokacji - mówił w Dwójce reżyser i scenarzysta Xawery Żuławski.
Zobacz więcej na temat:  Xawery Żuławski Andrzej Żuławski FILM serial Dorota Masłowska Paweł Siwek Poranek Dwójki Dwójka