Spotkanie z Krzysztofem Herdzinem

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2012 14:25
W cyklu "W Dwójce raźniej" rozmawialiśmy ze znakomitym pianistą i kompozytorem, artystą, o którym Zbigniew Namysłowski powiedział, że potrafi zagrać wszystko.
Audio
Krzysztof Herdzin
Krzysztof HerdzinFoto: mat. promocyjne

W oczekiwaniu na Światowy Dzień Jazzu, ustanowiony przez UNESCO i obchodzony 30. kwietnia, zaprosiliśmy na piątkowe spotkanie Krzysztofa Herdzina. Pianista, kompozytor, muzyk nagrywający autorskie płyty, dyrygent, producent, aranżer i orkiestrator znajduje się w interesującym punkcie kariery. Stał się dziś dojrzałym kompozytorem muzyki współczesnej – czy nie chce stałej przynależności do żadnego z gatunków i rodzajów?
Podczas audycji zaprosimy naszych Słuchaczy na sobotni koncert w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Zobacz więcej
Zanim posłuchamy muzyki naszego gościa w sobotni wieczór, porozmawiamy z artystą, o którym Zbigniew Namysłowski powiedział, że potrafi zagrać wszystko. Czy do muzycznych poszukiwań potrzebna była Herdzinowi odwaga? Czy każde doświadczenie w sztuce się opłaca? Czego szukał autor orkiestracji muzyki filmowej Jana A.P. Kaczmarka w muzyce funk? Które kierunki artystycznych poszukiwań pianista uznaje dziś za nietrafione? Podczas godzinnego spotkania spróbujemy zestawić ze sobą świat muzyki pop, klasycznej i filmowej. Czy światy te oddzielają wyraźne granice, a jeśli tak, to kto je ustanawia? Czy faktycznie muzyka rozrywkowa stoi w sprzeczności z muzyką współczesną?
Podstawą tej rozmowy będzie niezwykle bogate doświadczenie artystyczne naszego gościa, o którym zwykło się mówić, że jest artystą uniwersalnym. Czy ta uniwersalność Krzysztofa Herdzina osiągnęła właśnie swoje granice? Wszystkie te kwestie spróbujemy poruszyć podczas programu "W Dwójce raźniej", na który zaprasza Magdalena Juszczyk.
Zapraszamy do udziału w audycji, czekamy na maile z pytaniami do Krzysztofa Herdzina. Najciekawsze nagrodzimy audiobookiem, który zainteresuje nie tylko znawców jazzu, choć ich zapewne w szczególności. wdwojcerazniej@polskieradio.pl
27 kwietnia (piątek), godz. 18:00

Zobacz więcej na temat: Jazz rozmowa POLSKA UNESCO

Czytaj także

Życie z jazzem. Mariusz Adamiak w Dwójce

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2012 08:00
Kocha samochody, lubi kolorowe kapelusze, kolekcjonuje motyle. Jego pasja to jazz – muzyka wolności. Czy doczekaliśmy jednak powrotu jazzu do podziemi? Czy zabrakło dlań miejsca w kulturze popularnej?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Światowy Dzień Jazzu w Dwójce

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2012 16:43
Z okazji proklamowanego przez UNESCO święta Program Drugi Polskiego Radia zaprasza do słuchania wyjątkowych koncertów, rozmów z muzykami oraz specjalnych audycji poświęconych muzyce improwizowanej.
rozwiń zwiń