Polskie Radio
Section05
Miles Davis

Kilka długich chwill jazz'n'bassowej przyjemności. Miles Davis, Sefi Zisling i Snarky Puppy w Trójce

Liczy się nie ilość, ale jakość – dlatego Michał "Grabek" Grabkowski w ostatnim czerwcowym wydaniu "Trójka budzi: jazz'n'bass" zaprezentował nam tylko pięć wyjątkowo długich utworów, większość w wersji koncertowej. Zagrali m.in. znaczący trębacze jazzowi swojego pokolenia, czyli Miles Davis i Sefi Zisling oraz grupa Snarky Puppy.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Michał Grabkowski MUZYKA Miles Davis Jazz

Tony Williams. Z Milesem Davisem, solo i z własnym zespołem

Bohaterem "Nocnej strefy" był Tony Williams - perkusista drugiego wielkiego kwintetu Milesa Davisa. Muzyk odszedł z niego na początku roku 1969, mając już w planach własny zespół, Lifetime, ale zgodnie z obietnicą wrócił do Milesa na sesję do płyty "In the Silent Way" i został uhonorowany utworem "Dual Mr. Anthony Tillmon Williams Process".
Zobacz więcej na temat:  Miles Davis Jazz perkusja Piotr Metz MUZYKA muzyka współczesna Dwójka

Miles Smiles. Trójka wspomina Davisa

W Programie 3 Polskiego Radia w dniach 21-28 września mogliśmy słuchać premierowego muzycznego cyklu Michała Margańskiego "Miles Smiles. Wspominamy Davisa w Trójce". Jego zwieńczeniem był koncert, podczas którego autorskie interpretacje kompozycji mistrza jazzu w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej zaprezentowała grupa Tribute To Miles Orchestra, pod wodzą Wojciecha Konikiewicza.
Zobacz więcej na temat:  Miles Davis MUZYKA muzyka hp Trójka