Polski jazzman podbija świat

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2012 09:00
Gościem audycji "W Dwójce raźniej" był pianista jazzowy i kompozytor Marcin Wasilewski.
Audio
Marcin Wasilewski
Marcin Wasilewski Foto: PAP/Stach Leszczyński

Pierwsze kroki stawiał u boku Tomasza Stańki. Od blisko dekady związany z niemiecką wytwórnią ECM, nagrał dla niej w ubiegłym roku entuzjastycznie przyjęty album zatytułowany "Faithful". Materiał z tej płyty wybrzmiewał ostatnio podczas koncertów w Indiach, Japonii, Korei, Norwegii. Jakie refleksje na temat jazzu przywodzi Marcin Wasilewski z tych podróży? Czy uznanie publiczności w tak odległych miejscach na świecie jest do przecenienia? A wierność jednej wytwórni płytowej – czy może być przekleństwem?
Z muzykiem rozmawiała Magdalena Juszczyk.
 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tomasz Stańko: Kulczyk ma żar

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2012 19:00
- Żar, to mnie napędza, to mnie nakręca, to jest podstawą mojego życia. Żar: nie wiem, jak to inaczej określić - mówił znakomity jazzman w Dwójkowej audycji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Masecki: "To była wielka praca"

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2012 23:05
Pianista łączony ze światem awangardy jazzowej wydaje arcydzieło Jana Sebastiana Bacha. Marcin Masecki opowiada o swojej "Sztuce fugi”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adam Pierończyk o jazzie, Herzogu i... breakdance

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2012 19:00
Jako muzyk przeżywa czas spełnienia, zdobył ostatnio nagrodę Fryderyka w kategoriach Jazzowy Album Roku i Jazzowy Muzyk Roku. Jak sam przyznaje przeszedł przez różne fascynacje muzyczne słuchając punka, muzyki dyskotekowej, czy nawet tańcząc breakdance.
rozwiń zwiń