X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jedyny taki kolekcjoner w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2012 13:35
Jak bez milionowego budżetu zostać cenionym w świecie kolekcjonerem sztuki? W Dwójce rozmawialiśmy z Michałem Borowikiem, młodym twórcą i właścicielem wyjątkowej kolekcji sztuki współczesnej.
Audio
Michał Borowik
Michał BorowikFoto: Marek Pietroń

W nowo wydanym przewodniku po 173 najważniejszych publicznych kolekcjach na świecie – "BMW Art Guide" – znalazły się dwie kolekcje: Grażyny Kulczyk oraz Michała Borowika (www.borowikcollection.com). Młodego kolekcjonera, właściciela jednej z 50 najlepszych na świecie kolekcji młodej sztuki współczesnej (według nowojorskiego magazynu "Modern Painters" i portalu Artinfo.com), gościliśmy w programie "Wybieram Dwójkę".
Jak mówił w rozmowie z Adamem Suprynowiczem, kolekcjonerem został z przypadku. Zaraz po tym, jak nie dostał się na krakowską ASP, gdy wrócił do rodzinnego Zamościa z myślą, że to koniec przygody ze sztuką, znalazł na… śmietniku obraz Edwarda Dwurnika. Malowidło, służące jako szkolna tablica (sic!), przedstawiało moment rewitalizacji zamojskiej Starówki. Zaczęło się budowanie kolekcji.
– Pracowałem na studiach jako kelner, odkładałem pieniądze, tak kupiłem pierwszy obraz na Allegro – opowiadał Michał Borowik, zdradzając, jak gromadzi zbiory swojej – wciąż rozwijającej się – kolekcji. – Każda z prac jest dobierana odpowiednim, osobistym kluczem, wiąże się z tym, co się u mnie odbywa aktualnie. Dążę bowiem do tego, aby kolekcja była kwintesencją mojej osoby: bo moja kolekcja to ja, a ja –  to kolekcja.
Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Michałem Borowikiem, jak i do obejrzenia wybranych prac publikowanych na stronie www.borowikcollection.com

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pola Dwurnik: jej faceci to prawdziwe zwierzaki...

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2012 20:20
Swoim ośmiu byłym chłopakom artystka nałożyła niezwykłe maski. Jest niedźwiedź, groźna czarna mamba, pyszny paw, kondor, świnia.
rozwiń zwiń