X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Opera była jego domem". Wspominamy Stefana Sutkowskiego

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2017 18:30
Muzyk, muzykolog, założyciel i wieloletni dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej zmarł 22 kwietnia w wieku 85 lat. O Stefanie Sutkowskim opowiadali w Dwójce jego przyjaciele i muzycy, z którymi pracował.
Audio
  • Stefana Sutkowskiego wspomina śpiewaczka Anna Radziejewska (Dwójka)
  • O Stefanie Sutkowskim opowiada klawesynistka Lilianna Stawarz (Dwójka)
  • O działalności Stefana Sutkowskiego mówi krytyk muzyczny Piotr Kamiński (Dwójka)
  • O Stefanie Sutkowskim opowiada śpiewak Krzysztof Kur (Dwójka)
  • Stefana Sutkowskiego wspomina śpiewak Robert Gierlach (Dwójka)
  • O Stefanie Sutkowskim mówi sopranistka Olga Pasiecznik (Dwójka)
  • Stefana Sutkowskiego wspominają Jerzy Maksymiuk i Olga Pasiecznik (Dwójka)
Stefan Sutkowski w 2012 r.
Stefan Sutkowski w 2012 r.Foto: PAP/Andrzej Hrechorowicz

– Odszedł człowiek, który był wyjątkowy nie tylko dla mnie. Chyba nikt nie przyczynił się tak do odkryć w muzyce polskiej, jak on – mówiła Anna Radziejewska, mezzosopranistka od 1999 roku współpracująca z Warszawską Operą Kameralną. Artystka wspominała, że Stefan Sutkowski do zespołu WOK przyjmował każdego jak do rodziny. – Zawsze przychodził na próby, po prostu dla przyjemności słuchania ludzi na żywo i po to, żeby czuli, że ma do nich szacunek, że mu się to podoba, że chce z nimi być. Kochał ten teatr i kochał tych ludzi – opowiadała.

Klawesynistka Lilianna Stawarz, kierownik artystyczny przedsięwzięcia Warszawskiej Opery Kameralnej pod nazwą "Opera/Barok", także zauważyła, że dla Stefana Sutkowskiego WOK była domem. – To była najważniejsza przystań w jego życiu, to było to, co stworzył, co kochał, dla niego była to rodzina i tak właśnie mówił do nowych członków zespołu: "witamy w rodzinie" – wspominała.

Krytyk muzyczny Piotr Kamiński zwracał uwagę na wielkie zasługi dyrektora WOK dla upowszechniania opery w Polsce. – Gdyby wziąć gumkę i wymazać działalność jego i Warszawskiej Opery Kameralnej z ostatnich kilkudziesięciu lat polskiego życia operowego, to z polskiego repertuaru operowego wypadłoby denko, ponieważ nie byłoby całego mnóstwa inicjatyw, zrobiłyby się ogromne białe plamy – ocenił.

***

Tytuł audycji: Wspomnienie Stefana Sutkowskiego

Prowadzi: Jacek Hawryluk

Goście: Anna Radziejewska (śpiewaczka operowa), Lilianna Stawarz (klawesynistka i pedagog), Piotr Kamiński (krytyk muzyczny), Krzysztof Kur (tenor, były zastępca dyrektora Warszawskiej Opery Kameralnej), Robert Gierlach (baryton), Olga Pasiecznik (śpiewaczka operowa), Jerzy Maksymiuk (dyrygent, kompozytor i pianista)

Data emisji: 22.04.2017

Godzina emisji: 10.30

mc/mk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nie żyje Stefan Sutkowski, założyciel Warszawskiej Opery Kameralnej

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2017 11:20
W wieku 85 lat zmarł Stefan Sutkowski, założyciel i wieloletni dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej, pomysłodawca i redaktor cyklu wydawniczego Historia Muzyki Polskiej.
rozwiń zwiń