Polskie Radio
Section05
Lilianna Stawarz

Lilianna Stawarz: Vivaldi był niezwykłym zwierzęciem muzycznym

- Bardzo często mówimy, że muzyka Vivaldiego jest prosta harmonicznie i specjalnych cudów nie należy się spodziewać, jednak w koncercie wiolonczelowym znajdujemy nieoczekiwane współbrzmienia, a opery są nieprzewidywalne. Vivaldi bawił się dysonansami - opowiadała w Dwójce klawesynistka i kierownik artystyczny Royal Baroque Ensemble Lilianna Stawarz.
Zobacz więcej na temat:  muzyka klasyczna koncert rozmowa Dwójka Lilianna Stawarz Antonio Vivaldi

Lilianna Stawarz: utwory Geminianiego są bliskie mojemu sercu

- Od VII Concerto zaczynają się bardzo przyjemne impresje na temat Corellego. Pojawia się ręka mistrza, która wprowadza nowe kontrapunkty, nowe linie melodyczne, które mamy już zasłuchane i zapamiętane z Corellego. Ten Corelli u Geminianiego jest bardzo słodki - mówiła w Dwójce klawesynistka Lilianna Stawarz, która wraz z Royal Baroque Ensemble wykona dzieła włoskiego kompozytora barokowego na festiwalu Actus Humanus.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Actus Humanus Lilianna Stawarz muzyka klasyczna Magdalena Łoś

Actus Humanus: L. Stawarz i Royal Baroque Ensemble [WIDEO]

Wysłuchaliśmy I części koncertu "Concerti grossi composti del opera quinta d'Arcangelo Corelli" Geminianiego w wykonaniu Lilianny Stawarz oraz Royal Baroque Ensemble. Transmisja z Gdańska, w ramach Festiwalu Actus Humanus, odbyła się w czwartkowy wieczór (10.12) od godz. 20.00 na antenie, na stronie dwojka.polskieradio.pl, Facebooku Dwójki i kanale YouTube Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Actus Humanus koncert Lilianna Stawarz