X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Czterech śpiących". Słuchowisko na warszawskiej Pradze!

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2015 17:59
Warszawa 2015 i przebudzenie kamiennych żołnierzy... 17 września zapraszamy na specjalne słuchowisko, które Dwójka przygotowała wspólnie z Teatrem Powszechnym.
Pomnik Braterstwa Broni (na zdj. fragm.) był pierwszym pomnikiem wzniesionym w Warszawie po zakończeniu wojny
Pomnik Braterstwa Broni (na zdj. fragm.) był pierwszym pomnikiem wzniesionym w Warszawie po zakończeniu wojnyFoto: Ireneusz S. Wierzejski/ CC-BY-SA-3.0/Wikimedia Commons

Pomnik Braterstwa Broni (zwany też pomnikiem Czterech Śpiących) został usunięty z pl. Wileńskiego w związku z budową drugiej linii metra i w atmosferze kontrowersji. Jako niewygodna pamiątka skomplikowanej przeszłości pozostaje do dziś zamknięty gdzieś w warszawskich magazynach...

W spektaklu w reżyserii Aleksandry Jakubczak na podstawie tekstu Krzysztofa Szekalskiego tytułowi Śpiący budzą się w magazynie. Dwóch polskich i dwóch radzieckich żołnierzy z praskiego pomnika po wielu latach milczącej warty wraca na Pragę. Przeszłość i teraźniejszość nakładają się na siebie. Niechciani świadkowie przeszłości natykają się na współczesnych mieszkańców warszawskiej Pragi. Co wyniknie z tego spotkania?

Słuchowisko specjalne
1.jpg
"Implozja" - obejrzyj nagranie wideo!

Obsada:
Żołnierz z Kamienia - Sławomir Pacek
Żołnierz ze Skaryszaka - Grzegorz Otrębski
Mały Powstaniec - Michał Jarmicki
Dziewczyna - Julia Wyszyńska
Druga Linia Metra - Maria Robaszkiewicz
Guru Młodej Lewicy - Michał Czachor

muzyka: Daniel Pigoński; śpiew: Joanna Halszka Sokołowska; gitara: Bartek Tyciński

Reżyseria: Aleksandra Jakubczak
Realizacja akustyczna: Andrzej Brzoska

Słuchowisko zostało pokazane w ramach Festiwalu Otwarta Ząbkowska. Zostanie ono odtworzone na antenie Programu 2 Polskiego Radia 17 września 2015 r. o godz. 18.00.

Festiwal Otwarta Ząbkowska realizowany jest w ramach miejskiego Zintegrowanego Programu Rewitalizacji we współpracy Teatru Powszechnego z praskimi animatorami, artystami, klubami i organizacjami pozarządowymi oraz Dzielnicą Praga-Północ. W ramach festiwalu zostało wystawione słuchowisko "Implozja" w reż. Pawła Łysaka na podstawie tekstu Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk.

jp/mm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Paweł Łysak o "Implozji"

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2015 16:40
Reżyser i dyrektor Teatru Powszechnego w Warszawie opowiedział o słuchowisku przygotowanym w ramach festiwalu Otwarta Ząbkowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Implozja". Romans na tle rewitalizacji Pragi

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2015 10:00
Słuchowisko w reżyserii Pawła Łysaka to historia miłości prawobrzeżnej warszawianki i lewobrzeżnego warszawiaka w... indiańskim wigwamie na Pradze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Implozja". Lądowanie na planecie Praga

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2015 18:00
– Na Pradze żyje inny gatunek ludzi niż w Śródmieściu – mówią aktorzy, którzy 23 sierpnia wystąpią na ulicy Ząbkowskiej w słuchowisku współorganizowanym przez Dwójkę.
rozwiń zwiń