X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

#KulturaPomaga. Zebraliśmy ponad 61 tys. zł!

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2016 17:00
Pieniądze zostaną przeznaczone na Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Broniszewicach. - Zebrana podczas akcji kwota prawie w całości pokryje koszt zakupu pustaków na cały dom - mówi s. Tymoteusza Gil ze Zgromadzenia Sióstr św. Dominika, które prowadzi ośrodek.
Audio
  • S. Tymoteusza Gil i Paweł Siwek podsumowują akcję #KulturaPomaga (Wybieram Dwójkę)
Wychowankowie Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Broniszewicach
Wychowankowie Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w BroniszewicachFoto: facebook.com/Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Broniszewicach

W akcję charytatywną #KulturaPomaga, zakończoną 20 czerwca, słuchacze Dwójki angażowali się na kilka sposobów. Brali udział w aukcji wyjątkowych przedmiotów podarowanych przez artystów i przyjaciół programu, licytowali 50 wysokiej jakości piór firmy Duke z wygrawerowanymi autografami dwóch wybitnych pianistów – Charlesa Richarda-Hamelina i Leszka Możdżera, wysyłali SMS-y i dokonywali wpłat na konto DPS.

- Z samych SMS-ów mamy ok. 5 tys. złotych. Pojawiły się także drobne wpłaty bezpośrednio na konto. Licytacja 1 czerwca przyniosła 28 tys. 950 zł. Czarnym koniem okazał się obraz Edmunda Burke, który uzyskał 7,5 tys. zł, nieco mniej - 7 tys. zł osiągnęła przepiękna ilustracja Józefa Wilkonia - wylicza Paweł Siwek, pomysłodawca przedsięwzięcia. - O północy zakończyliśmy internetową licytację piór. Za pióra z autografem Możdżera uzyskaliśmy 13 tys. 628 zł, a za te z podpisem Richarda-Hamelina - 12 tys. 561 zł - dodaje.

Dom Pomocy Społecznej, który otrzyma wsparcie, znajduje się we wsi Broniszewice w gminie Czermin, położonej 7 km na północ od Pleszewa (woj. wielkopolskie). Placówka opiekuje się kilkudziesięcioma niepełnosprawnymi chłopcami, większość z nich będzie tam przebywać do końca życia. Ośrodek obecnie funkcjonuje w XIX-wiecznym pałacu, niedostosowanym do potrzeb podopiecznych, dlatego siostry zbierają pieniądze na nowy budynek.

Kultura jest czymś, co nas buduje – nasze poglądy, emocje, przeżycia, wyobrażenia, marzenia. Czymś, co pozwala nam głębiej spojrzeć na nasze życie. Takim doświadczeniem kultury dzielimy się z Państwem w Dwójce każdego dnia. Kultura pomaga także w najbardziej materialnym sensie – i to chcieliśmy udowodnić naszą akcją!

Uwaga - jeszcze do końca czerwca można pomóc ośrodkowi w Broniszewicach, wysyłając SMS o treści DOM na nr 72 052 (koszt 2 zł + VAT; operatorzy sieci komórkowych zrzekli się dochodu z połączeń; numer na potrzeby zbiórki udostępnia ośrodkowi Caritas Polska).

Nadal - bezterminowo! - można też dokonywać wpłat na numer konta:

BZ WBK 86 1090 1131 0000 0001 2301 4388

Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży
Broniszewice 91, 63-304 Czermin
NIP 617-10-58-920

W tytule przelewu prosimy wpisać: "Dwójka – Kultura pomaga"

Kod SWIFT (dla zagranicznych ofiarodawców): WBKPPLPP

***

Tytuł audycji: "Wybieram Dwójkę"

Prowadzi: Justyna Piernik

Goście:  s. Tymoteusza Gil (Zgromadzenie Sióstr św. Dominika) i Paweł Siwek (dziennikarz radiowej Dwójki, pomysłodawca akcji #KulturaPomaga)

Data emisji: 21.06.2016

Godzina emisji: 16.10

mg/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak