Koncert muzyki Mykietyna pod Liberatorem

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2016 11:12
Utwory jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów muzyki współczesnej wykonają Andrzej Bauer oraz Polska Orkiestra Radiowa. Zapraszamy 29 września do Muzeum Powstania Warszawskiego.
Paweł Mykietyn
Paweł MykietynFoto: PAP//Dominik Kulaszewicz

Paweł Mykietyn jest laureatem Nagrody Związku Kompozytorów Polskich 2016. Debiutował na Warszawskiej Jesieni w 1993 roku, jeszcze jako student Włodzimierza Kotońskiego. Udana premiera zaowocowała zamówieniem festiwalu – tak powstał utwór Eine kleine Herbstmusik, którego wykonanie było uznane za jedno z najważniejszych wydarzeń 1995 roku.

Pod Liberatorem obok Eine kleine Herbstmusik zabrzmi też 3 for 13 – to kompozycja, która powstała na zamówienie Programu II Polskiego Radia. Utwór zdobył pierwsze miejsce na Międzynarodowej Trybunie Kompozytorów UNESCO w Paryżu w kategorii młodych kompozytorów w 1995 roku.

Oprócz wczesnych utworów w programie znalazła się też Kartka z albumu na wiolonczelę i elektronikę, kompozycja z 2002 roku, którą wykona Andrzej Bauer.

O swoim warsztacie pracy opowie sam kompozytor – Paweł Mykietyn.

Na spotkanie i koncert zapraszamy 29 września (czwartek) o godz. 19.00.

***

Paweł Mykietyn pisze muzykę do teatru i do filmów, od 2008 roku prowadzi scenę muzyczną w Nowym Teatrze w Warszawie, skomponował muzykę do większości spektaklu teatralnych Krzysztofa Warlikowskiego. Był wielokrotnie nagradzany za muzykę do filmów fabularnych m.in. na Festiwalu Filmowym w Gdyni, a w 2012 roku otrzymał prestiżową nagrodą Prix France Musique Sacem za muzykę do filmu "Essential Kiling" Jerzego Skolimowskiego.


materiały prasowe/bch

Czytaj także

Kompozytor. Zapomniana twarz Kisiela?

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2016 17:00
- Ojciec powiedział mi, że jest jedna reguła, która rządzi życiem: każdemu to, na czym mu mniej zależy - mówił podczas spotkania w Muzeum Powstania Warszawskiego Jerzy Kisielewski.
rozwiń zwiń