X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kompozytor. Zapomniana twarz Kisiela?

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2016 17:00
- Ojciec powiedział mi, że jest jedna reguła, która rządzi życiem: każdemu to, na czym mu mniej zależy - mówił podczas spotkania w Muzeum Powstania Warszawskiego Jerzy Kisielewski.
Audio
  • Fragmenty spotkania poświęconego Stefanowi Kisielewskiemu z cyklu "Muzyka pod Liberatorem" (Rozmowy o muzyce/Dwójka)
Stefan Kisielewski miał wiele twarzy. Został zapamiętany przede wszystkim jako felietonista, ale bywał też pisarzem, kompozytorem, a nawet politykiem
Stefan Kisielewski miał wiele twarzy. Został zapamiętany przede wszystkim jako felietonista, ale bywał też pisarzem, kompozytorem, a nawet politykiemFoto: PAP

- Ojciec mówił, że jeśli chcesz mieć pieniądze, to masz czas. Kiedy chciał komponować, wybuchła wojna i diabli wzięli jego kompozycje przedwojenne - opowiadał uczestnikom spotkania z cyklu "Muzyka pod Liberatorem" syn Stefana Kisielewskiego.

Jerzy Kisielewski zwracał uwagę, że muzyczna działalność jego ojca intensyfikowała się w trudnych życiowo momentach. - Więcej pisał wtedy, kiedy miał zakaz cenzuralny albo został wyrzucony z pracy. W jednym z ostatnich wywiadów mówił, że chyba za wiele srok trzymał za ogon i nic z tego nie będzie.

Dziennikarz opowiadał o bezkompromisowym stosunku Stefana Kisielewskiego do muzyki, a także o pewnej walizce, której zawartość miała zapewnić kompozytorowi dostatnie życie po wojnie.

Bohaterami koncertów i rozmów z cyklu "Muzyka pod Liberatorem", organizowanych przez Muzeum Powstania Warszawskiego, Polskie Wydawnictwo Muzyczne oraz Program 2 Polskiego Radia, a prowadzonych przez Barbarę Schabowską w sali Muzeum, pod słynnym powstańczym "Liberatorem", są polscy muzycy blisko związani z Warszawą.

***

Tytuł audycji: Rozmowy o muzyce

Przygotowała: Róża Światczyńska

Prowadzi: Barbara Schabowska

Goście: Jerzy Kisielewski (dziennikarz)

Data emisji: 18.04.2016

Godzina emisji: 19.30

bch/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak Stefan Kisielewski nie został królem Polski

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2016 13:00
- Na ulicy spotykały go spektakularne wyrazy sympatii, ludzie podchodzili, gratulowali mu, obejmowali - znakomitego felietonistę i pianistę wspominał w Dwójce Wiesław Uchański, prezes Wydawnictwa "Iskry".
rozwiń zwiń